Eğitim Bir Sen'den Milli Eğitim Bakanına Hodri Meydan!

Eğitim Bir Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Rıfat KAVAK Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER'e "Madem Sınav Yapılmasını İstemiyordunuz, Hodri Meydan! Kaldırın da Görelim!" diyerek tepki gösterdi.

EĞİTİM 15.08.2022, 13:40 Editör
Eğitim Bir Sen'den Milli Eğitim Bakanına Hodri Meydan!

Sosyal Medya Hesabından açıklama yapan KAVAK şunları söyledi: 

MEB Bakanı bir gazeteciye verdiği mülakatta “uzman öğretmenlik sınavını sendikalar istedi” açıklaması yanıltıcı ve iyi yönetilemeyen bir sürecin suçlusunu başkası yapma çabasının ucuz bir yöntemidir.

Sayın Bakan; Hodri meydan diyoruz. Madem ki suçlusu biziz. Kaldırın sınavı bizde tüm öğretmenler adına sizi alkışlayıp, tebrik edelim.

6 yıldır yapılmayan sınavı, 2006 yılından beri sınavın tekrarını istedik. Lakin geçen yıllar ve artan mağduriyetle son toplu sözleşmede 8 yılını doldurana uzman, 12 yılını doldurana Başöğretmenlik verilmesi konusunda talebimizi hükümete sunmuştuk. Bakanlık yetkilileri biz sadece uzmanlığı kendi branşında yüksek lisans yapanlara vereceğiz teklifine karşı çıktık.

Bakanlığa çağrımızı yeniliyoruz. Toplu sözleşmede ki talebimize olumlu cevap verin, sınavı kaldırın bizde sizi alkışlayalım. Öğretmenlik mesleğinin yıpratılmasına, yeterliliğini ölçen bir sınav haline dönüşmesine izin vermeyelim.

Rıfat KAVAK
EBS İSTANBUL 2 NOLU ŞUBE BŞK.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (8)
hasanakdeniz 2 ay önce
Tebrik ederim sizi, hodri meydan sendikası yalnız bu hodriyi görüşmelerde çekseydiniz daha iyi olmaz mıydı? Birde şu kayıkçı kavganıza da ayrıca şapka çıkartıyorum sizin bu kariyer zelzelesi için neler söyledikleriniz yaptıklarınız ortada duruyor hepsi kayıtlı hani sınav 60 puan olsun da diyen sizdiniz öyle değil mi?
Q 2 ay önce
Eğitim Birsen yine üyelerini yalnız bırakmıştır
Rasim 2 ay önce
Ne olduğunu gördük. Artık yemiyoruz. İstifa ediyoruz.
ALİ KAAN 2 ay önce
Başlığı görende gerçek zannedecek yapmayın böyle şakalar kalbimize duracak. Herkes hangi sendikanın ne olduğunu biliyor. Samimi olan istifa eder zira istifalar sendikaları harekete geçirecektir
Muallim 2 ay önce
Bir yönetici atama yönetmeliğini degistiremediniz.Bunu mu yapacaksiniz.Yaziklar olsun Sendikamıza....Eyvah eyvah....Uyumaya devam ediniz....
eğitim bir sen 2 ay önce
eğitim bir sen her zaman haklının yanında yer almıştır. diğer sendikalar gibi başını kuma gömmüyor.olumsuz yorum yapanların hengi sendika üyesi olduğunu da biliyoruz. ilksanı kaybetmemek için her türlü şaklabanlığı yapan şaklabanlar
müfettiş 2 ay önce
malum sen kendi yaptığı yanlışı bakana yıkmaya çalışıyor. bunun nedeni nazif tir. o giderse güç gider diye düşünüyor. malum sen eğitim harici tüm işlerin içerisinde Mahmut özer kumpas kuranı ezer buda böyle biline.
ali atmaca 2 ay önce
sarı sendika sizin buçuklar tamamlanamaz boşa uğraşmayın. siyaset yapacaksanız öğretmenliği bırakın. öğretmenlik mesleğine daha ne kadar zarar vereceksiniz...
17
parçalı bulutlu