Eğitim Bir Sen'den Okul Müdürlerine Çağrı! 'Yarın Sabah Okulunuzun İhtiyaçlarını Yazarak Talep Edin, Bakalım Sayın Bakanımız Kaç Lira Gönderecek?'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in , Şanlıurfa ziyareti esnasında bir okul ziyaretinde, ilçe milli eğitim müdürü ve il müdürüne öğrencilerin önünde fırça atmasına Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Talat Yavuz'dan tepki geldi. Yavuz açıklamasında, okul müdürlerine çağrı yaparak Y'arın sabah okulunuzun en temel ihtiyaçlarını yazarak talep edin, bakalım Sayın bakanımız kaç lira gönderecek?' dedi

EĞİTİM 06.01.2022, 00:06 06.01.2022, 00:19 Recep AYDIN
Eğitim Bir Sen'den Okul Müdürlerine Çağrı! 'Yarın Sabah Okulunuzun İhtiyaçlarını Yazarak Talep Edin, Bakalım Sayın Bakanımız Kaç Lira Gönderecek?'

NERESİNİ DÜZELTELİM SAYIN BAKANIM!

Aylardır okullardan yükselen sese kör ve sağır kalan, kantin kiralarını yarım ödeten, kiralamaları iptal eden ve tüm çabamıza rağmen adım atmayan; okulların ödenek, personel, kırtasiye taleplerini karşılayamayan Sayın Bakan; basının ve öğrencilerinin önünde okul müdürünün adamlığını sorgulayarak azarlıyor.
Üslubunuz yanlış,
Tarzınız yanlış,
Öncelikleriniz yanlış,
İsteyen okula para gönderdiğiniz bilgisi yanlış,
Devletin parasıyla muhatabınızı aciz görstermeniz yanlış,
Başından beri bütçe kullanımınız yanlış,
Para ile işi yapacak kişiyi okullara beraber göndermek yanlış,

Neresini düzeltelim ki?
Madem öyle, buradan bütün okul müdürlerine çağrı yapıyorum: Yarın sabah okulunuzun en temel ihtiyaçlarını yazarak talep edin, bakalım Sayın bakanımız kaç lira gönderecek?
Eğitim nezaketle yönetilir. Devlet bütçesi bir kural ve sistemle kullanılır. Öğrencinin ve basının önünde okul müdürü ve öğretmen azarlanmaz. Hata yapınca özür dilenir, gönül alınır. 
Bu saatten sonra o okula vereceğiniz pota, pota olmayacak, adeta okul müdürünün darağacı olacaktır. 
Öğretmene şiddet uygulayan velilerin de bu şekilde diyalog kurduklarını unutmayalım. Yazık, çok yazık…

Talat YAVUZ
Memur Sen İstanbul İl Başkanı

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (10)
ÖĞRETMEN 3 hafta önce
Ağzınıza sağlık az bile yazmışssınız.
Eğitimsiz eğitimci 3 hafta önce
Konu ile ilgili Bakanlığın 2021/11 nolu genelgesi var Sayın Bakan, bu genelgeden haberiniz yok herhalde, Genelgenin 7’nci maddesinin b) bendinde okulların bakım ve onarımlarının öncelik sırası belirtilmiş ve bu doğrultuda bakım onarımlar yapılmakta, bu doğrultuda illere ödenekler kısıtlanarak gönderilmekte, önce bunları düzelt bakalım sayın Bakan!
Ali 3 hafta önce
Bu olaya en çok sayın Bakan üzülmüştür. Ancak daha vahimi irili ufaklı birçok sendika yöneticisinin vb zevatın çıkıp olay sonrası mal bulmuş mağribi gibi konuya sarılmasıdır.maaş zammı konusunda sessizliğini koruyan büyük başkanlar,bu olayda kaplana dönüşüverdi. Bakan Bey gayretle çalışmalarını sürdüren bir devlet adamıdır. Eksikleri kusurları mutlaka vardır. Ancak görevini yapmaya çalışan birine görevini yapmayanların had bildirmeye kalkması sadece hadsizlik ve gülünç.Sn Enver Zeki kaleminden
Maarif 3 hafta önce
Bunlar ziya Selçuk'u da böyle yediler maalesef mesele para değil para olmadan da bir şeyler yapılır
Ali 3 hafta önce
sendika gerçek gündemlerle uğraş, maaşlarda özlük haklarında sesini yükselt. boş işlerle uğraşıyorsunuz her zamanki gibi. bakan isteklerinizi yapmıyor diye bu çırpınışlarınız.
Cengiz karaca 3 hafta önce
Süper bir fikir
Hiç olmazsa okullar dgüzelleşir
Okan 3 hafta önce
Hayırdır, memur zammı ve özlük haklarında sesini çıkarmayanlar... buldunuz bir konu aklınız sıra hak savunuyorsunuz. millette size helal olsun hakkımızı yedirmiyorlar diyecek... bırakın boş işleri gerekli yerlerde gereken konuları savunun. artık kimse yemiyor bu hamlelerinizi.
hakar 3 hafta önce
peki siz yetkili sendikalara yazılan şeylerin hangisini yerine getirdiniz , hangi isteğimizi yaptınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık