Eğitim-Bir-Sen'den Yönetici Atama Yönetmeliğinde Değişiklik ve Okul Müdürlerine Kadro Talebi

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla: Yönetici görevlendirme süreci sürdürülebilir bir yönetmeliğe kavuşmalıdır, Eğitim kurumu yöneticiliğinin ikincil görev olarak değil, liyakat ve uzmanlık gerektiren, yetki-sorumluluk dengesi sağlanmış profesyonel bir meslek olarak düzenlenmesi...

EĞİTİM 28.03.2022, 22:58 Editör
Eğitim-Bir-Sen'den Yönetici Atama Yönetmeliğinde Değişiklik ve Okul Müdürlerine Kadro Talebi

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa ve Hasan Yalçın Yayla, Şanlıurfa 1 No’lu Şube’nin düzenlediği toplantıya katıldı. Şube yöneticileri, ilçe yöneticileri ve işyeri temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantıda eğitim gündemi, alanda karşılaşılan güçlükler, çözüm bekleyen sorunlar ve sendikal çalışmalar görüşüldü.

Hasan Yalçın Yayla: Yönetici görevlendirme süreci sürdürülebilir bir yönetmeliğe kavuşmalıdır

Eğitim kurumu yöneticiliğinin ikincil görev olarak değil, liyakat ve uzmanlık gerektiren, yetki-sorumluluk dengesi sağlanmış profesyonel bir meslek olarak düzenlenmesi için çok çaba harcadıklarını kaydeden Yayla, eğitim kurumu yöneticiliğine daha fazla özlük hakkı ve yetki verilmesi taleplerinin karşılanmamasının hayal kırıklığına yol açtığını söyledi.

Eğitim kurumları yönetici atama yönetmeliğinin değiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Yayla, “Eğitim yönetimi sertifikasına sahip olmaktan ziyade, sınavı kazananı, atananı hizmet içi eğitime almak esas olmalıdır. Eğitim kurumu yönetici görevlendirme yönetmeliğinde dava konusu ettiğimiz düzenlemeler yönetmelikten çıkarılmalıdır. Ödül sınırlamasıyla geçmiş yok sayılmamalı, kazanılmış haklar korunmalıdır. Aynı kurumdaki azami çalışma süresi artırılmalıdır. Bu ve benzeri sorunlu konular yeniden ele alınmalı, yönetici görevlendirme yönetmeliği beklentileri karşılayacak şekilde düzenlenmelidir” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
müge 2 ay önce
Eğitim birsen bu yönetmeliği kendi çıkarları için 8 yıl önce değiştirdi bir çok kazanılmış hakları yok saymadı mı?Çok ah aldılar .şimdi ne oldu?
Okul Müdürü 2 ay önce
4 Yıllık süre hesaplanırken Ders yılı sonu değil, Temmuz ayı itibarı ile hesaplanmalı. Görevlendirmeler genelde Temmuza sarkıyor.
Ali 2 ay önce
Müdürler derse girmezler çay içerek oturdukları yerden havadan bir yıl boyunca ek ders alırlar.
Doğan 2 ay önce
mademki hiçbir şey yapmıyorlar çay içerek ek ders alıyorlar sen niye müdür olmuyorsun yeteneğin mi yok
Eğitimbirsenli 2 ay önce
Mülakat kaldırılmalı diyemiyorlar. Her şeyden önce mülakat kaldırılmalı.
ömer 2 ay önce
şu an ki bir çok haktan mahrum kalırlar
15
açık