Eğitim Bir Sen okul yöneticilerine kadro ve 600 ek göstergeyi toplu sözleşmeye taşıyacak

Eğitim-Bir-Sen 51. Başkanlar Kurulunda Şube başkanlarının söz alarak gündeme ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdikleri toplantıda okul yöneticilerine ilişkin olarak şu kararlar alındı:

EĞİTİM 23.06.2021, 16:37 23.06.2021, 21:06 Editör
Eğitim Bir Sen okul yöneticilerine kadro ve 600 ek göstergeyi toplu sözleşmeye taşıyacak

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları

-Kariyer ve liyakat ilkesinin vücut bulmuş hâli olan görevde yükselme süreci, kurumların takdirine ve keyfî kararlarına bırakılmamalıdır. Tüm kamu kurumları açısından rutin ve düzenli bir şekilde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları yapılmalıdır. Kamu personelinin mesleki ve kurumsal yükselme yolları açılmalı; özellikle tüm üniversiteleri kapsayan, keyfîliği giderecek ve mesleki yükselmeyi tesis edecek merkezî bir görevde yükselme süreci başlatılmalıdır.

Öğretmenlik Meslek Kanunu

-Öğretmenlik mesleğinin statüsünü yükseltecek, mesleği tüm aşama ve basamaklarıyla ele alacak, öğretmenlerin özlük ve sosyal haklarında iyileştirmeler yaparak sosyal itibarını daha da yükseltecek, ‘mesleğe destek, geleceğe hizmet’ niteliğinde bir meslek kanunu ihtiyacı artık karşılanmalıdır.

Okul Yöneticilerine Kadro

-Eğitim kurumu yöneticilerinin özlük hakları, üstlendikleri pedagojik ve idari sorumluluklarla orantılı olarak geliştirilmeli; eğitim kurumu yöneticiliği ikincil görev olmaktan çıkarılarak, kadrolu istihdama dönüştürülmelidir.

Tüm Memurlara 600 Ek Gösterge

-Siyasi irade tarafından sözü verilen 3600 ek gösterge ile ilgili ivedi olarak adım atılmalıdır. Tüm kamu görevlilerine 600 ek gösterge puanı verilerek adalet yerine getirilmelidir.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
YHS 1 yıl önce
SAYIN BAŞKANIM . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN YHS PERSONELİ NE OLACAK ? Tüm YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H. KADROSU VERİLMESİNİ BEKLİYORUZ.
Erdoğan 1 yıl önce
18 sene tüm idareci kadrolarını işgal ettiniz şimdi jubileye hazır olun, erken seçim geliyor....
Karabük 1 yıl önce
Bunlarda jubile yapacak cesaretni vat
17
açık