Görevden alınan İl Milli Eğitim Müdürü yeniden atandı

İl Milli Eğitim Müdürü yine değişti! Geçtiğimiz aylarda Eskişehir İl Müdürlüğüne atanan Nesrin Kakırman yerine Muğlada görevden alınan Pervin Töre İl Milli Eğitim Müdürü ise oldu.

EĞİTİM 09.04.2022, 07:59 09.04.2022, 08:16 Editör
Görevden alınan İl Milli Eğitim Müdürü yeniden atandı

Muğla Eski İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.

PERVİN TÖRE KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?
Erzurum doğumlu olan Pervin Töre, ilk ve ortaokulu memleketine okuduktan sonra liseye de yine Erzurum'da başladı. Ancak lise eğitimine İzmir de devam ederek İzmir Kız Lisesi'nden mezun oldu.

Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Kimya bölümünde tamamlayan Töre, öğretmenliğe Trabzon Of Lisesi´nde başladı. Ardından İzmir Namık Kemal Lisesi Kimya Öğretmenliğine atanan Töre, aynı lisede Müdür Yardımcılığı ve Müdür Vekilliği görevlerini yaptı.

Pervin Töre, mezun olduğu İzmir Kız Lisesi Müdürlüğüne atanmasının ardından 2012 yılı Ocak ayında Aydın İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Töre, 2018 yılının Temmuz ayında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmıştı.  Evli ve bir çocuk annesi olan Töre Mobbing sonucu ölüme sebebiyet vermekle suçlanıyordu. Haziran 2021 yılında ise görevinden alınmıştı.
eskişehirhaber

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
Murat 2 ay önce
unutulsun bakarız demişlerdi demekki :)
Heyecanlı 2 ay önce
İyice çocuk oyuncağı oldu bu işler.
Pervinatör lakabı 2 ay önce
Pervin direk bakan olsun çok önemli bir kişi demek ki her gittiği yerde skandal patlatıp ısrarla il müdürü olunca.
15
açık