Hürriyetçi Eğitim Sendikası Hakkında Ağır İthamlar!

Geçtiğimiz Aralık ayında fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür, siyasetten uzak sloganıyla Hürriyetçi Eğitim Sendikası kuruldu. Kuruluş zamanlaması da manidar, zira 2021 toplu sözleşme mutabakatıyla sendika toplu sözleşme ikramiyesi 400 TL’ye çıkarılmıştı.

EĞİTİM 23.06.2022, 16:29 Editör
Hürriyetçi Eğitim Sendikası Hakkında Ağır İthamlar!

HÜR EĞİTİM SEN’İN KİMLİĞİ

Geçtiğimiz Aralık ayında fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür, siyasetten uzak sloganıyla Hürriyetçi Eğitim Sendikası kuruldu. Kuruluş zamanlaması da manidar, zira 2021 toplu sözleşme mutabakatıyla sendika toplu sözleşme ikramiyesi 400 TL’ye çıkarılmıştı.

Elbette herkesin sendika kurma ve sendikal faaliyet yürütme hakkı var, fakat siyasetten uzak, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür gibi iddialı sözlerle kurulmuşsa bizim de onu irdeleme, hakikati arama hakkımız var. Hürriyetçi Eğitim Sen Türk Eğitim Sen’den kopan bir ekibin kurduğu sendikadır. Türk Eğitim Sen vatansever, milliyetçi hassasiyetleri olan, ülkenin birliği, bütünlüğü ekseninde mücadele eden bir eğitim sendikasıdır. Peki, ne oldu da Türk Eğitim Sen’den bir ekip koparak siyasetten uzak olma iddiasıyla yeni bir sendika kurdu?

Aslında cevabı çok basit. ABD emperyalizmi ve FETÖ MHP’yi bölüp İYİP’i ortaya çıkardı, Hürriyetçi Eğitim Sen bunun sendikal alandaki tezahüründen başka bir oluşum değil. Hürriyetçi Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen’i dönüştürmeye; TES’in PKK’ya, FETÖ’ye karşı tavrını silikleştirmeye yönelip başarısız olan bir ekibin ürünüdür. Burada tek tek kişileri değerlendirmiyoruz, süreci analiz ediyoruz. Hürriyetçi Eğitim Sen’i kuran irade siyasî talimatla kurmuştur, İYİP Genel Merkezi’nin bilgisi ve onayı dahilinde kuruldukları açıktır. İYİP’in siyasî aidiyeti neyse Hürriyetçi Eğitim Sen’in siyasî aidiyeti de odur. HDP’yi meşru görmek, FETÖ tasfiyelerine karşı durmak, PKK’ya isyan eden Diyarbakır analarına sırt çevirmek… Hürriyetçi Eğitim Sen siyasetten uzak sloganıyla bu konulardaki tavrını gizliyor. Sendikal olarak da şu ana kadar Türk Eğitim Sen’i kopyaladı. Türk Eğitim Sen’den farklı tek bir sendikal görüş, öneri öne süremedi. Çünkü mesele başka!

Enflasyondan tüm emekçiler olarak şikayetçiyiz, hükümetin bu konudaki çaresizliğinin ve çözümsüzlüğünün karşısındayız, emekçilerin yoksullaşmasına karşı mücadele ediyoruz, fakat enflasyon gözümüze sokularak demokrasi kılıfıyla kimse bizden ülkenin birliğini dinamitleyenlere destek olmamızı, onların sendikal uzantılarını görmezden gelmemizi beklemesin. Hiçbir milliyetçi, vatansever PKK’nın uzantılarıyla yan yana gelmeyi içine sindirmez, FETÖ’ye kalkan olmaz.

Zafer İncebacak/vatanemekcumhuriyet.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
kağan 16 saat önce
İftira atacağınıza bir partinin arka bahçesi olmayı bırakın üyelerinizin haklarını savunun. Yıllarca liyakat deyip bir iki müdür, müdür yardımcılığı alınca konuyu kapattınız. Sizin liyakat anlayışınızı da gördük.
ertürk 2 gün önce
bir üye olarak başkanlık döneminde aldıgınız maaşlar size haram zıkkım olsun. 4 dönem 3 dönem başkanlık yaptınız yazık
Eğitimci 1 gün önce
Her muhalif düşünceyi Fetöş, pkk diye damgalamaktan başka beyin hücreleriniz yeni bir bakış üretemiyor. Kendi oturduğunuz siyonist kucaktan bir inseniz de yerli ve milli nasıl olurmuş görseniz.
Bıktık iftiralarinizdan 21 saat önce
Hadi ordan sn yazar
Cumhur kafası 21 saat önce
Yazarın kafası tam cumhur ittifakı kafası
Gitsin kumda oynasin
kağan 16 saat önce
Sayın yazar sizin içinizde pkk yada fetöcüler mi vardı da sizden ayrılanları pkk yada fetö cülükle suçluyorsunuz.
Onurlu duruş 15 saat önce
Fetöcüler hala içünde iyi bakın görürsünüz birlikte sohbete gittiğiniz günleri unuttunuz ama biz unutmadık insanları karalamak bu kadar kolay değil sipariş üzerine yazı yazıp kul hakkına giriyorsunuz yok öyleymişde yok böyleymiş fetö taktiği uyguluyorsunuz çamur at izi kalsın Allahtan korkmazlar böyle yapa yapa insanları dinden imandan soğuttunuz günahı boynunuza olsun
24
az bulutlu