İl Milli Eğitim Müdürü Usulsüz İhaleleri İptal Ettiği İçin Mi Görevden Alındı?

Usulsüz ihaleleri iptal ettirdiği iddia edilmişti: Müdürün görevden alınması Malatya'yı ayağa kaldırdı. Malatya'da İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'ın görevden alınması tartışmaları da beraberinde getirdi. Kanbay'ın liyakatli olması nedeniyle görevden alındığı yorumları yapıldı.

EĞİTİM 11.04.2022, 19:25 Editör
İl Milli Eğitim Müdürü Usulsüz İhaleleri İptal Ettiği İçin Mi Görevden Alındı?

Malatya Milli Eğitim İl Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasına İyi Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz tepki göstererek, “ Dürüst ve namuslu çalışan insanları bir çırpıda görevden almak, hem bu il’e hem de Türkiye ye yapılacak en büyük kötülüktür “ dedi

Hakan Yılmaz, Battal Kanbay’ın Malatyalı olarak başarılı hizmetler yaptığını, kamuoyunun neden görevden alındığına dair açıklama beklediğini de ifade ederek, “ Sayın Battal Kanbay, kulağımıza geldiği kadarıyla, bazı usulsüz ihalelere müdahale etmiş ve iptal ettirmiş.

Malatya’da liyakatli 3-5 daire müdürlerinden biri olan Kanbay’ın görevden alınması bizleri son derece üzmüştür. Hemşehrimiz olan Battal Kanbay herhalde dürüst  çalışmış olmanın bedelini ödüyor.  

İyi Parti iktidarında, dürüst, çalışmak, liyakat sahibi daire müdürleri, hangi siyasi düşünceye sahip olursa olsun, görevden alınma korkusu yaşamadan çalışmalarına devam edecek." diye konuştu.
malatyahaber.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu