İl ve İlçe Milli Eğitim Hakkında Soruşturma Açılacak Mı?

Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, aşırı strese bağlı kalp krizinden vefat eden okul müdürünün Menteşe Kaymakamlığına verdiği şikayet dilekçesine cevap vermelidir .

İl ve İlçe Milli Eğitim Hakkında Soruşturma Açılacak Mı?

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hayati Baş’ın kalp krizinden vefatının altından büyük bir skandal çıktı.  Yerel kaynaklardan edinilen  bilgiye göre; Daha önce görev yaptığı Milas’tan Muğla Olgunlaşma Enstitüsüne Müdür vekili olarak atanan Hüdayi Baş, buradaki başarılı çalışmaları sonrasında Bakanlıktan asil Müdürlük kadrosu talep edilir.

Bu kadro beklenirken, Muğla Olgunlaşma Enstitüsü için 4 kişilik Usta Öğretici kadrosu ihtiyacı için sınav açılır. Bu sınavda başarılı olanların listesi 28 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilmesi gerekirken, Muğla Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Komisyon Başkanı da olan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü listeye müdahale ederek değişiklik yapmak ister. Hüdayi Baş ise okul müdürü olarak sınavlarda başarı elde edenlerin listede olmasını ve göreve başlamasında ısrarcı olur. Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş’ın bu liyakat ısrarı üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Hüdayi Baş’ı makamına davet eder. Bu esnada Baş, Töre’ye kazanan Usta Öğretici adaylarının isimlerini teslim edince İl Milli Eğitim Müdürü Töre, “işine gelmiyorsa, prensiplerine aykırı ise istifa et git” diyerek bağırıp çağırır. Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş, İl Milli Eğitim Müdürü’nün daha önce telefonda o an da makamdaki tavır ve davranışları ile hakarete varan ifadeleri üzerine fenalaşarak makam odasını terk eder. Kendine geldikten sonra da Milli Eğitim Bakanlığı’na bilgi verme amaçlı bir dilekçe yazıp imzalar ve gönderir. Bu olayın hemen akabinde de fenalaşarak hastaneye kaldırılır. Bu sabah (9 Eylül 2020) da hayatını kaybeder.

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş’ın vefat etmeden 4 gün önce ilçe müdürünü ve il müdürünü Kaymakamlık vasıtasıyla Milli Eğitim Bakanlığına şikayet ettiği resmî dilekçeye ulaştık .

İşte o dilekçe:

Yukarıda yayınladığımız dilekçe ile beraber sitemize onlarca bilgi, belge ve whatsap yazışmaları geliyor .

Olgunlaşma Enstitüsünün bağlı bulunduğu Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK’ün talimatıyla sınavı kazanan usta öğreticilerinin listesini yayınlayan merhum okul müdürü Hüdayi BAŞ’a , il ve ilçe müdürü Genel Müdür kim oluyor bizim dediğimizi yapacaksın diyor ve kazananların listesini siteden kaldırtıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un , atamasını yaptığı ilçe müdürü kararnamesini sümenin altında 3 ay bekletip ilçe müdürünü göreve başlatmayan Pervin TÖRE bu gücü nerden alıyor ?

Milli Eğitim Bakanının başarı belgesi verdiği ve  atamasını yaptığı merhum okul müdürü Hüdayi Baş’ın kararnamesini tebliğ etmiyor .
Göreve başlatmıyor ve kazananlar listesini değiştirirsen göreve başlarsın diye tehdit ediyor .

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un imzasının bulunduğu kararnameyi bile takmayan ciddiye almayan il müdürü hala o koltukta oturuyorsa bu Bakanlığın ayıbıdır .

Milli Eğitim Bakanlığı, okul müdürünü adım adım ölüme götüren tüm bu süreçler için soruşturma başlatmalı , soruşturmanın selameti açısından il müdürü , ilçe müdürü ve olaya karışan tüm yetkilileri açığa almalıdır .

Sonuç olarak ; Muğla ilinde kendi derebeyliğini kuran, Milli Eğitim Bakanlığını dahi ciddiye almayan , kurduğu informal ilişki ağları, bürokratlara tatil ayarlamaları ve hediyelerle ayakta kalan Pervin Töre’ye birisinin artık dur demesi gerekiyor .

Bakan Ziya Selçuk’un merhum okul müdürüne verdiği başarı belgesi:

Bakan Ziya Selçuk’un imzaladığı atama kararnamesi tarihi 28.08.2020 , bu kararnameyi bugüne kadar okul müdürüne tebliğ etmeyen ve müdürü göreve başlatmayan Pervin Töre’dir .

İşte o kararname:

Mebpersonel.com / Özel Haber

NOT: Haber hakkında açıklama gönderilmesi durumunda sitemizde yayımlanacaktır.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
BU İL MİLLİ EGİTİM MÜDURLERININ ARKASINDA HANHİ GÜÇ VAR 2 ay önce

DERHAL MİLLETE ACIKLNMALI BU MUDURLERİ HANHİ ÖRGÜTLER VAR ARKASINDA DİŞ GÜÇLER VAR BUNLARA BİRİSİ ÇIKIP 5 TL İLE UZAKTAN DEGERİ BİR KAGIT PARCASI ATAMIYIRMU MERAK EDIYIR MAFYA MI BUNLAR DOKUNULMAZ MI BAŞ KESENMİ BUNLAR İLÇE LERDEKİLERDE İLDEKİLERDE OKJL MUDURLERİ DE AYIRMIYRUM

Avatar
Burhan 2 ay önce

Müdürüme Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Kayırmacılıkta gelinen son nokta. Pervin Töre vicdanın rahat mı? Değerli bir müdürün vebaline girdin bu görünen kısmı kim bilir bunun gibi baskı yaptığın kaç kişi vardır. Unutmaki mücadele ettiğin o koltuğu öbür tarafta götüremeyeceksin.

Avatar
AHMET 2 ay önce

Milli Eğitim müdürlüklerinde ve okullarda LİYAKATSIZ o kadar çok yönetici varki say say bitmez ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLACAK.

Avatar
Sanem Çiçek 2 ay önce

O yöneticiler biran önce görevden alınmalıdır.

Avatar
Tugay 2 ay önce

Bakanlık Valilik ve Kaymakamlık soruşturma açmalı il müdürü memurluktan ihraç edilmelidir.

Avatar
Ahmet 2 ay önce

Dinden imandan ve 28 Şubat maduriyetinden bahsedenler, şimdi başkalarının hakkına giriyor.Ne bu egitim bir senin makam ve mevkide sürekli saltanatı, nerede adalet ve liyakat

Avatar
Sibel 2 ay önce

sorumlular hakkında açılan soruşturma varmı acaba yoksa arkasında dayısı olduğu için yerindemi oturuyor bayan müdür

Avatar
hak yolu 2 ay önce

Pervin Hanım birilerine uzaktan hoşgöründün ama yakınındakiler senin ne olduğunu biliyor. Bir cana sebep oldun ahiretini berbat ettin değidi mi?