İlçe millî eğitim müdürü ve il müdür yardımcısı atanma şartları değişti

İlçe milli eğitim müdürü nasıl olunur? Kimler il milli eğitim müdür yardımcısı olabilir? MEB Personeli Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelikte yapılan değişiklikle İlçe millî eğitim müdürü ve il müdür yardımcısı olma esasları yeniden düzenlendi.

İlçe millî eğitim müdürü ve il müdür yardımcısı atanma şartları değişti

Millî Eğitim Bakanlığı, Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelikte değişikli yaptı. Yapılan değişiklikte İlçe millî eğitim müdürü ve il milli eğitim müdür yardımcısı kadrolarına atanma şartları değişti.

Millî Eğitim Bakanlığından:

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME, UNVAN

DEĞİŞİKLİĞİ VE YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMASI HAKKINDA

YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 12/10/2013 tarihli ve 28793 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 23 üncü maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 23 – (1) İl millî eğitim müdür yardımcısı ve ilçe millî eğitim müdürü kadrolarına atanacaklarda; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartların yanında, eğitim kurumu müdürlüğü görevinde en az dört yıl, şube müdürü kadrosunda en az iki yıl ya da bu fıkrada sayılan görev ve kadrolarda toplam dört yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapmış olmak şartları aranır. İlçe millî eğitim müdürü kadrosuna atanacaklarda ayrıca öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olmak şartı aranır.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Muallim 3 hafta önce

YAZILI SINAVA GİRİP MÜDÜR OLACAK PUANI ALAMAYIP DAHA SONRA SADECE MÜLAKAT PUANI İLE MÜDÜR OLAN ARKADAŞLARA ÖZEL BİR DÜZENLEME OLMUŞ. HAYIRLISI OLSUN.

Avatar
öğrtemen 3 hafta önce

Tam bir oyun alanına dönüşmüş bu bizim Milli, Eğitim Yönetmelikleri.geçen yıl İlçe Müdürü olamıyorduk.Bu gün bir yazıyla tekrar olabiliyoruz.Atandıktan sonra tekrar bir yazı yazacağız ve yeniden sınavsız İlçe Müdürü olamayacağız.Tekrar bozulacak...tekrar....tekrar....Böylece reformlara eğitim KAZANACAK...