İlçe milli eğitimdeki yemek görüntüsüne Samsun Valisi inceleme başlattı

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Terme ilçesinde Öğretmenevinde yapılan yemeklerin soğuk havada sağlıksız koşullarda öğrencilere taşıtılması olayına inceleme başlatılması talimatı verdi.

EĞİTİM 24.03.2022, 12:08 24.03.2022, 12:13 Editör
İlçe milli eğitimdeki yemek görüntüsüne Samsun Valisi inceleme başlattı

Samsun'un Terme ilçesinde Öğretmenevinde yapılan yemeklerin soğuk havada sağlıksız koşullarda öğrencilere taşıtılmasına yemek şirketlerinden tepki geldi. Yemek Sanayicileri Federasyonu Başkan Yardımcısı Ercan Can, ''Yemek işinin öğretmenevlerine yaptırılmasının ne kadar doğru olduğu ortada'' dedi

ERCAN CAN'DAN MİLLİ EĞİTİME YEMEK TEPKİSİ

Samsun'un Terme ilçesinde öğretmenevinde yapılan yemeklerin taşınma görüntüleri ortalığı karıştırdı. Terme ilçesinde öğretmenevinde yapılan yemekler, son derece sağlıksız koşullarda ve soğuk havada öğrencilere taşıtılması tartışma konusu oldu. Yemek Sanayicileri Federasyonu Başkan Yardımcısı Ercan Can, konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tepki gösterirken, Valiliğin olaya el atmasını istedi

ERCAN CAN'DAN SERT TEPKİ: ÇOCUKLARA EHLİYETTE ALDIRIN!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hizmetler Meclisi üyesi ve Türkiye Yemek Sanayicileri Federasyonu Başkan Yardımcısı Ercan Can, sosyal medya hesabından sağlıksız koşullarda öğrencilere yemek taşıtılmasını paylaştı. Ercan Can, paylaşımında Milli Eğitim Müdürünü sert bir şekilde eleştirerek, ''Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm, sayın yetkililer, yemek işlerini öğretmenevlerine yaptırarak ne kadar doğru iş yaptığınız ortada. Veliler çocuklarına sağladığınız bu imkanlardan dolayı sizlere müteşekkir. Eğitim böyle olur. Önce beslenme çantası nasıl doldurulur, bunu öğrenmeliler. Bence bu çocuklara ehliyette aldırmalısınız.

YAZIKLAR OLSUN

Biz yemek sanayicileri bu işleri yaparken TSE 13075 isteyin, her türlü belgemiz olsun, fabrikalarımız boş dursun. İstihdama önem veren devlet bizimle rekabet etsin. Şu çocuklara bu soğukta yemek taşıtsınlar yazıklar olsun. Tüm sağlık kurallarını mahvettiniz eğitim kuralları mesleki kuralları alt üst ettiniz tekrar tekrar yazıklar olsun. Bu çocuklara çamur içinde taşıtan da taşımalarına sebep olan da o minibüsle taşınan o yemekleri önce kendi çocuklarınıza yedirin o minibüs canlı hayvan taşıma aracı bir gün o çocukları taşıdığı uygunsuz yemekleri yemek sizlere de nasip olur inşallah Terme öğretmenevi''

VALİLİK EL ATMALI

Konuyla ilgili ayrıca görüştüğümüz Ercan Can,  ''Geçtiğimiz aylarda Ordu'da gündeme geleN öğrencilere canlı hayvan nakil aracı ile yemek taşınmasının ardından bu görüntülerle karşılaşmak bizleri üzdü. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın sağlığı adeta hiçe sayılıyor. Bu tam bir rezilliktir. yemek işi öğretmenevlerinden alınıp, bu işi gerçekten yapan profesyonel firmalara verilmelidir. Terme'deki bu uygulamayı kabul etmiyoruz. Başta Sayın Valimiz Zülkif Dağlı ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün bu konuya el atmasını acilen bekliyoruz'' diye konuştu.

TERME'DEKİ YEMEK OLAYINA İNCELEME -

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Terme ilçesinde Öğretmenevinde yapılan yemeklerin soğuk havada sağlıksız koşullarda öğrencilere taşıtılması olayına inceleme başlatılması talimatı verdi.A+A-Samsun'un Terme ilçesinde öğretmenevinde yapılan yemeklerin taşınma görüntüleri ortalığı karıştırmış, yemeklerin son derece sağlıksız koşullarda ve soğuk havada öğrencilere taşıtılması tartışma konusu olmuştu. Yemek fabrikası işletmecisi Ercan Can'ın gündeme taşıdığı konuya Samsun Valisi Zülkif Dağlı tarafından inceleme başlatılması talimatı verildi.
samsunkulishaber.com/ medyakulis.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
öğretmen 7 ay önce
iahleyi alamayan yemek firması çok kızmış :), Çocukların taşıması dışında ortada absurt bir şey yok
Öğretmenevleri 7 ay önce
Asıl o iğrenç yemekleri yıllarca öğrencilere yediren o yemek firmalarına yazıklar olsun, rantınız kesildi demi...
Yasemin 7 ay önce
Noldu beslenmediniz mi çığırtkanlığı yapiyosun çocuklar çamur içinde mi abart abart az daha abart :)
Misafir 7 ay önce
Yapmayın Allah aşkına biz yemek firmalarının getirdiği yemekleri de çok gördük .. taşımalı yemek varsa kesinlikle öğretmenevleri doğru tercih ama .. bu işi de abartmamalı .. öğrenci sayıları makul olmalı .. yemeğin üretimi , taşınması , dağıtılmasına dikkat edilmeli yönetici arkadaşlar gerekli hassasiyeti gösterir diye düşünüyorum .. rantçılar size bişey çıkmaz buradan ..
23
açık