Kamudaki Memur Öğretmenleri İlgilendiren Resmi Yazı (12 Aralık 2022)

Eğitim Hak-Sen tarafından EHSGM/2022-251 sayılı Memur Öğretmenler konulu 12 Aralık 2022 tarihli resmi yazı Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderildi.

EĞİTİM 19.12.2022, 10:29 Editör
Kamudaki Memur Öğretmenleri İlgilendiren Resmi Yazı (12 Aralık 2022)

Genel Başkan Hanifi Gökçek ve Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şeref Yarıcı imzalı resmi yazıda ''31 Ağustos 2012 gün ve 28397 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği değiştirilmiştir. Yapılan yönetmelik değişikliğiyle, ''Açıktan İlk Atama Kurumlar Arası İlk Atama ve Kurum İçi İlk Atama'' yoluyla öğretmen ataması bir biçimde sona erdirilmiştir.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Söz konusu yönetmelik değişikliği öncesinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan öğretmenlere, öğretmen atamalarında açıklanan genel kontenjanın %3'ü kadar kontenjan verilmekteydi. Ancak yönetmelikte değişiklik yapılarak öğretmenliğe atanmak isteyen devlet memurları için KPSS'ye girme koşulu getirilince kamudaki memur öğretmenler açısından bir mağduriyet oluşmuştur.

Kamu kurum ve kuruluşlarında halihazırda görev yapan memur öğretmenler bu mağduriyetlerinin giderilmesi için zaman zaman Bakanlığınıza ve sendikamıza da müracaat etmektedirler. Bu nedenle her yıl belirli dönemlerde KPSS şartı olmadan kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memur öğretmenlerin, belirlenecek bir kontenjan dahilinde Bakanlığınıza öğretmen olarak atamalarının yapılabilmesi için yeni bir düzenleme yapılmasını arz ve talep ederiz.'' denilmiştir. 

KamuMeb

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
Ferhat 1 ay önce
Kurumlar arası öğretmenliğe geçiş hakkımızı verilmesini istiyoruz
EMİN 1 ay önce
TEŞEKKÜRLER
Ceren 1 ay önce
Eyt maduriyeti bile giderildi. Artık memur öğretmen lerinde yüzü gülsün
Mehmet 3 hafta önce
Neden memur öğretmemlerle ilgili resmi yazılara cevap verilmiyor.Bir günde bize hak verin artık cevap bekliyoruz
Ceren 4 hafta önce
Resmi yazıya cevap verildi mi scaba