Kılıçdaroğlu: Öğretmen maaşlarını 23.600 TL ye çıkartacağız…

Kemal Kılıçdaroğlu: Öğretmenlerin ciddi sorunları var. Biz geldiğimizde hiçbir öğretmen yoksulluk sınırının(23.600 tl) altında maaş almayacak. Öğretmenleri kamuda ayrıcalıklı bir sınıf haline getireceğiz. Öğretmenlerin tamamını yasa çıkararak ayrıcalıkla hale getireceğiz.

EĞİTİM 22.11.2022, 22:23 Editör
Kılıçdaroğlu: Öğretmen maaşlarını 23.600 TL ye çıkartacağız…

CHP lideri Kılıçdaroğlu, öğretmenlerin ciddi sorunları olduğunu, kendileri iktidar oldukları takdirde güzel işler yapacaklarını söyledi. Yapacakları çalışmaların ardından öğretmenleri bu ülkenin baş tacı yapacaklarını belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu: Öğretmenlerin ciddi sorunları var.  Biz geldiğimizde hiçbir öğretmen yoksulluk sınırının(23.600 tl) altında maaş almayacak.  Öğretmenleri kamuda ayrıcalıklı bir sınıf haline getireceğiz. Öğretmenlerin tamamını yasa çıkararak ayrıcalıkla hale getireceğiz.
KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilgili konuşması:

''24 Kasım öğretmenler günü. Gazi Mutafa kemal en çok eğitime önem vermiştir. Çünkü bağımsızlığımızı ilan ettiğimizde okuma yaşı yüzde 8’lerdeydi.millet mekteplerinden başlayarak eğitime çok önem verdi. Kendisi de 24 kasımda baş öğretmen olarak kabul edildi. Öğretmenlerin ciddi sorunları var. Öğretmen kardeşlerimi sınava soktular. Hiç endişe etmeyin eğer biz öğretmenleri kamuda daha güzel ve ayrıcalıklı bir sınıf haline getirmezsek görevimizi yapmamış oluruz. Öğretmenlerin tamamını yasa çıkararak ayrıcalıkla hale getireceğiz. Bir öğretmen intihar etmeden önce hazırladığı bir mektup; Feyzullah Yar. Şikâyet ediyor 7. Kattan atlıyor. Bir öğretmeni bu hale düşürmek 21. Yüzyılın Türkiye’sine yakışır mı? Çocuğunu okula gönderen hiçbir aile eğitimden memnun değil. Bunu düzelteceğiz. Sevgili anneler sizi anlıyorum, çocuklarınızı iyi eğitmek, iyi bir okula göndermek istiyorsunuz, öğretmenler çocuklarınız için çırpınsın istiyorsunuz, anlıyorum. Hiç merak etmeyin tamamını yapacağız, öğretmenleri bu ülkenin baş tacı yapacağız. hiçbir öğretmen yoksulluk sınırının altında maaş almayacak. İkili eğitim, birleştirilmiş sınıflar, bunları bitireceğiz.Eğitim konusunda hiç kimsenin endişesi olmasın. en büyük kaynağı eğitime ayırcağız. eğitim bir ülkeye bir aileye sınıf atlatan en önemli faktördür. hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? çocuklarımız güzel okullarda iyi öğretmenler tarafından yetiştirilecek.''

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
Niye kimse yorum yazmiyo 2 hafta önce
150.200.000 öğretmenlerin nrde niye bu hebre yorum yazmıyor bu millet azrailine aşık olmus
Samet 2 hafta önce
MEB de sadece öğretmenmi çalışıyor ayrıca diğer çalışanların haklarını kim savunacak bu düşünce yapısından çıkmalıdır Bakanlık ve diğer yöneticiler.
Mimar 2 hafta önce
Ocak ayında uzman öğretmen 25 bin tl
Temmuzda en az 30 bin tl aliyor
Teknik öğretmen ise daha fazla alacak Kılıçtaroğlundan en az 40 bin tl bekliyoruz

Ayrıca şuan binlerce mimar ve inşaat mühendisi işsiz bu konuya da bir el atılsa iyi Olur
Sami 2 hafta önce
Bu hasta beyinden diyer memur ve memur emeklileri ne yapacaksın diyer memurlar ve emekliler bu ülkende ev gecindiriyor mu beyni sulanmış sizofreni