LGS Sınavında Öğretmen Hizmetli Olarak Görevlendirildi

Türk Eğitim Sen Bingöl Şube Başkanı Sedat Dursun twiiter hesabında . "Sonunda bunu da gördük! Bugün yapılan #LGS2022 "de Bingöl'ün Yedisu İlçesinde Öğretmene hizmetli görevi, hizmetli kadrosundaki Ebs ilçe temsilcisine Bölge Sınav Yürütme komisyonunda görev verildi." paylaşımıyla LGS Sınavında Öğretmene hizmetli görevi verildiğini ve Eğitim Bir Sen temsilcisine ise bölge sınav yürütme komisyon görevi verildiğini açıkladı. Türk Eğitim Sen Bingöl Şube Başkanı Sedat Dursun twiiter hesabında . "Sonunda bunu da gördük! Bugün yapılan #LGS2022 "de Bingöl'ün Yedisu İlçesinde Öğretmene hizmetli görevi, hizmetli kadrosundaki Ebs ilçe temsilcisine Bölge Sınav Yürütme komisyonunda görev verildi." paylaşımıyla LGS Sınavında Öğretmene hizmetli görevi verildiğini ve Eğitim Bir Sen temsilcisine ise bölge sınav yürütme komisyon görevi verildiğini açıkladı.

EĞİTİM 06.06.2022, 20:30 Editör
LGS Sınavında Öğretmen Hizmetli Olarak Görevlendirildi

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan twitter hesabından Bingöl Şube Başkanı Sedat Dursun'un paylaşımını alıntılayarak bu duruma tepkisini şu şekilde dile getirdi

Bingöl Yedisu İlçe MEM Müdürünü tebrik ediyorum! Ancak şunu merak ediyorum: Türkiyede bir ilke imza atıp genç meslektaşımızı hizmetli olarak görevledirmekle, onu meslek hayatının başında terbiye etmeyi mi amaçlamış, yoksa bizim anlayamayacağımız başka bir hikmet mi sözkonusudur?Bu dahiyane örnek uygulamanın sahibini ödüllendirmesini @tcmeb Bakanımız Sayın Mahmut Özer’den hassaten rica ediyoruz. Çünkü, böyleleri nadir bulunur; muhafaza etmek lazım!

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
Fırat 3 hafta önce
Bu ülkede her an herşey olabilir bazen drama bazende mucizelerin olduğu yerdir Türkiye olan her zaman garibana olur.
Eğitim 61 3 hafta önce
Yalanı ne zaman bırakıp tövbe edeceksiniz
Bilen biri 3 hafta önce
Olayın detaylarını bilen biri olarak şunu söyleyeyim.
1- ilçe temsilcisi Bölge Sınav Komisyonunda değil, Destek Personeli olarak görevlendirilmiş.
2- Bölge Sınav Komisyonunda görevlendirilen TES üyesidir.
3- Hizmetli olarak görevlendirilen öğretmen bilgisi ve onayı dahilinde görevlendirilmiş. (Ancak etik olmadığını belirteyim.)
Yani biraz doğru bilgi ile soslanmış çamur at izi kalsın tarzı bir paylaşım olmuş. bunu hep yapar.
Asıl bilen biri 3 hafta önce
Olayın detaylarını asıl bilen biri olarak şunu söyleyeyim.
1- ilçe temsilcisi (hizmetli) Bölge Sınav Komisyonunda görevlendirilmiş.
2- Bölge Sınav Komisyonunda görevlendirilen TES üyesi değildir.
3- Hizmetli olarak görevlendirilen öğretmen bilgisi ve onayı dahilinde görevlendirilmemiş. Oluşturulan Whatsapp grubunda ismi yok. Ve Sınav komisyonuna ve whatsapp grubuna sınav günü işleyişi aktarılmamasına rağmen öğretmen kendi çabalarıyla işleyişi öğrenerek sabah saatlerinde okulda hazır bulunmuş.
4- Hizmetli olarak görevlendirilen öğretmen sınav günü öncesi akşam saatlerinde 4-5 kişinin huzurunda "hizmetli olarak görevlendirilmişim, hizmetli ne demek? Ve ne yapacağım?" diye sorduğunda "Bir paspas, iki silgi getir ortalığı temizle" cevabı almıştır. (Asıl etik olmayan şey budur.)
Yani hizmetli olarak görevlendirilen öğretmene yetmezmiş gibi bir de yalan ithamlarda bulunulmuş.
20
açık