MEB'de 76.Maddeden, Sınavsız 7 Şube Müdürü Atandı

Milli Eğitim Bakanlığı sınavsız olarak 7 Şube Müdürü ataması yaptı.

EĞİTİM 24.03.2022, 19:58 Editör
MEB'de 76.Maddeden, Sınavsız 7 Şube Müdürü Atandı

Mebpersonel.com sitemize gelen bilgiye göre Milli Eğitim Bakanlığının geçtiğimiz haftalarda İstanbul ilçe milli eğitim müdürlüklerine 76.maddeden sınavsız bir şekilde 7 Şube müdürü ataması yaptı.

76.madde ile sınavsız ataması yapılan şube müdürlerinin ortak noktası ise tamamının kadın olması.

sitemize ulaşan bazı yetkililer ,MEB'in 8 Mart Dünya kadınlar günü münasebeti sebebiyle 7 Kadın şube müdürü ataması yaptığını ifade ederken bu seçimlerin nasıl ve neye göre yapıldığı ise gerçekten merak konusu oldu .

Ayrıca bu tarz bir sebepten dolayı bir atama yapılmış ise diğer 80 ilimizde buna benzer bir tasarruf kullanılmış mıdır ?

Şayet 7 Kadın Şube müdürü ataması 8 Mart dünya kadınlar günü nedeniyle yapılmış ise diğer illerimizde dünya kadınlar günü geçerli değil mi?

Şayet bu şekilde tüm illerde bir tasarruf kullanılmışa en az 100 şube müdürü 76.maddeden sınavsız şube müdürü ataması yapılması anlamına geliyor.

Binlerce kişi sınava girip atama beklerken 76.maddeden bu şekilde atama yapılması ne kadar doğru bir uygulama bunu da siz değerli okurlarımızın takdirine bırakıyoruz.

76.maddeden ataması yapılan şube müdürlerine dair isimlerden bazıları sitemize iletilmesine rağmen şu an bu isimleri yayınlamıyoruz .
mebpersonel.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (8)
SUBEMUDURU 7 ay önce
Sınavla atama yapılan şube müdürlüğüne 76. Madde ile atama yapılması hukuksuzluktur. Atamaların aslında kadın olması ile alakası yoktur adam bulmaya bakıyor. Adamını bulan en iyi yerlere atanıyor. Rotasyon ile buralara geleceklerin hakları yenmektedir.
Liyakat 7 ay önce
Sadece atananlar kadın değil bir çok il mem de 76. maddeye göre atama yapılmakta hatta usulsüz şekilde şube md normları artırılarak atama yapılmaktadır. Örnek KARS İL MEM Bakabilirsiniz
Yusuf 7 ay önce
Liyakat ve adalet nerde
Millet sınava çalışsın, birileri bedavadan müdür olsun. Bu devran birgün döner
1709 Mahkeme Kararları 7 ay önce
1709 atamasında mahkeme kararı var mahkeme...... Ülke ne hale geldi..... helal yemek nerdeyse yasak oldu.... ne diiyelim hakkımızı alacağız geççek bu günler....
Harranli 7 ay önce
Keşke sadece 7 olsa son Bakanımız bu 76. Maddeyi 100 lerce kişi için kullandı ne diyelim herkes hak ettiği şekilde yönetilir
Polat eğitimci 7 ay önce
Haksız atamaları doğru bulmuyorum. Madem Sb. md. alınacak sınav açılıp alınsın. Yanlısda ısrar etmek yanlıştır.
Sensör 7 ay önce
Elhamdülillah !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Herkes İçin Adalet 7 ay önce
Sınavla ataması yapılan bir kadroya 76. Madde ile atama adaleti zedelemektedir. Sınava girenler 4. 5. Bölgede çalışırken bu arkadaşlar istedikleri yere atanıyor olmadı iş barışını zedeliyor. Bu arkadaşlarımızı ücra yerlere gidip çalışırlar mi acaba merak ediyorum.
19
az bulutlu