MEB DYK'larla İlgili Yönergede Neleri Değiştirdi?

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile yönergede hangi hususları değiştirdi? İşte DYK'larda MEB tarafından yapılan yeni düzenlemeler...

EĞİTİM 16.11.2021, 06:46 Recep AYDIN
MEB DYK'larla İlgili Yönergede Neleri Değiştirdi?

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile yönergeyi değiştirdi. 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZERin açıkladığı üzere ara sınıf olan 6 ve 10 sınıflar başta olmak üzere bazı sınıf seviylerinde Destekleme ve yetiştirme kursları açılacak. 

Kurslarda temel dersler denilen derslere yer verilecek. İdarecilere nöbet görevi ve ücreti verilecek. 

Destekleme ve yetiştirme kurslarında derslerle ilgili ölçme değerlendirme yapılması da gündemde. 

Yönergenin Bakan Özerin onayından sonra bir kaç gün içerisinde yayınlanması ve ara tatilden sonra kurs merkezlerinini ve öğretmen başvurularının ardından öğrencilerin başvurusuna açılması bekleniyor.
ajanskamu.net

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
ahu 3 hafta önce
dyk'lar %90 verimsiz. toptan kaldırılmalı.
Ali Bey 3 hafta önce
Konya/Selçuklu'da bir ortaokulda öğrencim var.Maalesef Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden okul idaresine söylememize rağmen inatla DYK kursu açmıyor.Konya'da tüm okullarda Din Kültüründen DYK kursu açılırken,anlamsız bir şekilde Din Kültürü dersini gereksiz görüyorum diyerek kurs açmayan idareciler günümüzde mevcut.Oysa benim çocuğum Din Kültüründen de sınava girecek.Maalesef bu konuda bağlı bulunduğu müdürülüklerde bir şey yapmıyor.Ben hepsini Allah!a havale ediyorum.
16
açık