MEB İl Müdürlüklerinde Eğitim Müfettişliği ve Yardımcılığı Kadrosu Geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Müfettişliği ve Eğitim Müfettiş Yardımcılığı sınavı 2021 ne zaman? Maarif müfettişlerinin yerine eğitim müfettişliği getirildi. Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 78)

EĞİTİM 06.07.2021, 05:56 Editör
MEB İl Müdürlüklerinde Eğitim Müfettişliği ve Yardımcılığı Kadrosu Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan karar doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı il teşkilatlarında Eğitim Müfettişliği ve Yardımcılığı kadrosu getirildi. Kadro ve özlük haklar bakımında Maarif müfettişlerine denk olacak Eğitim Müfettişliği için MEB tarafından yakın zamanda sınav duyurusu yapılması bekleniyor..

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
mehmet 1 yıl önce
tamamı öğretmenlerden seçilsin ve yaş şartı tamamen kaldırılsın. Oy uğruna yanlış yapılmasın
Ali 1 yıl önce
Eğitimde müfettişler başarılı ve deneyimli öğretmenlerden sınavla belirlenmelidir.Malum sendika üyelerinden ve sözde iktidar yanlılarından okul idarecileri gibi görevlendirilmemelidir.
BÕRÜ BUĞRA 1 yıl önce
Maarif Müfettişleri ile ilgili kanunda yer alan geçici 12.madde Cumhurbaşkanlığı KHK 'si ile iptal edildi.Illerde tüm müfettişleri tek yetkiye toplamak zorunludur, zira Maarif Müfettişleri 2011 ile 2014 yılları arasında EĞİTİM MÜFETTİŞİ olarak zaten görev yaptılar.Bu unvan ve yetkiler Maarif Müfettişlerinin zaten müktesep hakkıdır.
mehmet 1 yıl önce
hayırlı olsun. sınav açılacak ve çalışanlar kazanacak.
Salihane sessizlik 1 yıl önce
Hani teftiş denetim tek elden olacaktı?
Kim yapıyorsa yapıyor ama ülkemizin milletimizin çocuklarına olan oluyor.
Milli eğitim bakanlığı elinde maarif müfettişleri var iken şimdide illerde eğitim mufettisligi vücut bulunuluyor. Ancak belirsizlik devam ediyor.
Maarif mufettisligine denk eğitim mufettisliginin görevleri arasında bakanlık maarif müfettişlerinin görevleri olacak, ama özlük hakları olarak maarif müfettişlerinin denk olacak. Maarif müfettişleri inceleme araştırma ve rehberlik ile 6764 sayılı kanunla gorevlendirilecekler ama Amir sorusturmq yaptıracak ve TBMM üzerinde yetkiye sahip olacak.


Bu işler çok karıştı çoook..

Bastqn da belirtilen gibi zararı bu milletin çocukları çekiyor.
Egitim 1 yıl önce
Egitim müfettişi alımı için sınava gerek yok. Mevcut okul müdürlerinden egitimbirsenli olanlardan seçilmeli. Zaten liyakat meselesi tamam illerde memur hizmetli veriyor kadrosunda olanların yurt mtsk ve özel kurs denetimi yaptığı yerde bu arkadaşlar rahatlıkla denetim yaparlar...
İl içi atamada 3 yıl şartı kaldırılsın 1 yıl önce
İl içi atamada 3 yıl şartı kaldırılsın
17
açık