MEB Merkez Teşkilatında Görevlendirme Çalışan Tüm Şube Müdürlerine 76.Maddeden Kadro Verildi Mi?

MEB Merkez Teşkilatında Görevlendirme Çalışan Tüm Şube Müdürlerine 76.Maddeden Kadro Verildi Mi?

EĞİTİM 19.05.2022, 14:40 Editör
MEB Merkez Teşkilatında Görevlendirme Çalışan Tüm Şube Müdürlerine 76.Maddeden Kadro Verildi Mi?

ajasnkamu.net Görevde yükselme sınavına tabi olan MEB Şube Müdürlüğüne sınavsız olarak atamaların Bakan Yetkisi ile 76.Maddeden bir çok atama yapıldığını Mebpersonel.com olarak siz değerli ziyaretçilerimize önceki haberlerimizde aktarmaya çalışmıştık.

Bakan Mahmut Özer tarafından 76.Madde atamaları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatında görevlendirme çalışan tüm Şube Müdürlerine 76.Madde kapsamında asaleten atamalarının yapıldığı iddia edildi.

Bu iddialar doğrultusunda ;

MEB Merkez Teşkilatında görevlendirme çalışan kaç şube müdürü mevcut?

MEB Merkez Teşkilatında görevlendirme ile çalışan tüm şube müdürlerine 76.madde kapsamında asaleten ataması yapıldı mı?

MEB Merkez Teşkilatında görevlendirme ile çalışan şube müdürlerinin tamamına kadro verilmediyse şu ana kadar kaç kişinin 76.madde kapsamında asaleten ataması yapıldı?

Sonuç olarak sınava dayalı bir atama olan Şube Müdürlüğüne girip gerekli puanı alıp atama bekleyen öğretmenler varken 76.maddeden sınavsız şube müdürü atamak doğru değil ayrıca Şube Müdürü olarak atanıp Türkiyenin en ücra köşelerine atanıp görev yapan şube müdürlerine haksızlıktan başka bir şey değildir.
mebpersonel.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
Yhs 1 ay önce
Yhs gelince bütçeye yük şübe müdürüne gelince yük değil adaletiniz bu alırsınız oyu
EGITIM ŞUBE MÜDÜRÜ 1 ay önce
Taşra teşkilatı şube müdürleri Rotasyon ile uğraşırken merkez teşkilatına sınavsız şube müdürü ataması hakkımızı helal etmiyoruz. Taşra teşkilatı şube müdürleri genel idare hizmetleri sınıfından çıkarılıp Eğitim şube müdürü sınıfı tahsis edilmemi
nedir bu 1 ay önce
1709 dan mahkemeye verip ka za nan var mahkeme kararı var, emsal var, danıştay kararı var MEB atamıyor ve 76.maddeden atama yapılıyor... ülkeye bak......
Mehmet Fahricihan 1 ay önce
Bakanlıkta çalışan birçok öğretmen bile 76.madde ile Şube Müdürü yapıldı.
Ahmet 1 ay önce
Allah sizi bildiği gibi yapsın. Hem bu atamaları yapanlara hem de hiç bir hakkı olmadan bu atamayı kabul edip göreve gelenlere hakkım asla helal değildir. Ahirette iki elim hepsinin yakasındadır.
Ali Altun 1 ay önce
Özlük hakları hiç iyi değil.Haber yapmanıza değmez.Şube Müdürü olarak sınavla atananlar bin pişman,çoğu istifa etmeyi düşünüyor.
y.hizmetli 1 ay önce
YHS LİLERİ KÜÇÜK GÖRDÜNÜZ BAŞINAZIMI GELDİ .
20
açık