MHP'den usta öğreticilere, ücretli ve sözleşmeli öğretmenlere kadro talebi

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, TBMM Genel Kurulunda usta öğreticilere, ücretli ve sözleşmeli öğretmenlere kadro çağrısında bulundu. İşte o konuşma

EĞİTİM 25.11.2022, 09:29 26.11.2022, 10:36 Editör
MHP'den usta öğreticilere, ücretli ve sözleşmeli öğretmenlere kadro talebi

SEFER AYCAN (Kahramanmaraş) – Sayın Başkan, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ 

Öğretmenlik mesleğinin sorunlarının çözülmesiyle ilgili çalışmaları Milliyetçi Hareket Partisi olarak destekliyoruz.

Öğretmenler arasında sözleşmeli-ücretli ayrımı kalkmalıdır, tüm öğretmenler kadroya geçirilmelidir. Eğitim devletin esas görevlerindendir. Bu nedenle, tüm öğretmenler devlet memuru olmalıdır. Okullarımızdaki boş kadrolara öğretmen ataması yapılmalıdır. Atama bekleyen yeteri kadar kadromuz vardır ve bunların ataması yapılmalıdır. Mesleki eğitime özel önem vermeliyiz. Meslek liselerinin sayılarını, uygulama alanlarını genişletmeliyiz. Meslek liselerinde, mesleki eğitim merkezlerinde ve halk eğitim merkezlerinde kadrosuz çalışan usta öğreticilerin ders ücretlerini arttırmalı ve sosyal güvenceye kavuşturmalıyız. Öğretmenlerin sorunlarının çözüldüğü, saygınlıklarının geliştirildiği ve korunduğu bir eğitim hayatı diliyorum.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
YHS'li 2 hafta önce
MHP önce Yardımcı Hizmetler Sınıfı’na verdiği sözü tutsun lütfen . YHS sınıfı bütçeye yük getiriyor ama herkese haklarını veriyorlar oysaki bütçeye yük getirmeyen tek hizmet sınıfı YHS sınıfıdır. Verilen sözler tutulmadı, verilen sözler tutulsun artık üstünden yıllar geçti Sayın MHP sözünüzü hatırlayın lütfen.
Hiz 2 hafta önce
Hizmetlile söz verdiniz sözünüzü tutmadınız hakkımı başta Bahçeli ve tüm MHP lilere hakkımı helal etmiyorum
Hayali ihracat a.ş sahıbı 2 hafta önce
MAHAPEYE dikkat edin her seçimde çağrıda bulunmuş sorulduğunda sağır olan bir partidir minicik durumda iken ses getirecek cinsten olduğunu hala düşünmesi ayrı komedi :)
yüksek lisans hizmetli 2 hafta önce
MEMUR ÖRĞRTEMENLERİDE KAPSAYINIZ
Karabük 2 hafta önce
Yhs kadro bekliyor MHP aynı Asena gibi kıvırmaya başladı oy gelsinde nerden nasıl gelirse gelsin diye sözünüzün eri mert olun insanları kandırmayın
otnan 2 hafta önce
Memur kadrolarında öğretmenlik bölümü mezunları var. Onlar zaten maaşı var devlete yük getirmiyor. Onlar E.H.Sınıfına alınarak öğrencilerine kavuşturulmalıdır.