Milletvekilinden, il milli eğitim müdürü hakkında acilen işlem yapılsın açıklaması

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’un “Salonu doldurun” talimatı ile Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi salonunda düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğine 20 otobüs öğrencinin zorla götürüldüğü, üstüne de her öğrenciden 10’ar lira alındığı iddiası Aydın’da gündem oldu.

EĞİTİM 25.11.2022, 16:11 26.11.2022, 10:36 Editör
Milletvekilinden, il milli eğitim müdürü hakkında acilen işlem yapılsın açıklaması

Aydın'da  protokolün de katılımıyla  düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğine öğrencilerin zorla götürüldüğü, götürülen her öğrenciden de 10'ar lira ulaşım parası alındığı veli ve eğitimcilerce dile getirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş'un okul yöneticilerine, Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi salonunun doldurulması talimatı verdiği öne sürüldü.

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül'de yaşanan skandalı Meclis gündemine taşıdı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

“BU SALONU DOLDURUN TALİMATI”

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ 

Meclis Genel Kurulu'nda da konuyu gündeme getiren CHP'li Bülbül, “Aydın'da 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi salonunda program düzenlenmiş. Düzenlenen bu programa katılan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, ‘bu salonu doldurun' diye talimat vermiş ve bunun üzerine yaklaşık 20 otobüs öğrenci zorla programa götürülmüş. Üstelik zorla programa götürdükleri öğrencilerden de 10 lira yol parası alınmıştır” dedi.

“ÖĞRENCİLER DOLGU MALZEMESİ DEĞİL”

Konuşmasında öğrencilerin dolgu malzemesi gibi kullanıldığını söyleyen Bülbül, “Öğrencilerimiz sizin dolgu malzemeniz değildir. Öğrencilerimizi sizin kirli hesaplarınıza, sahte kurnazlıklarınıza alet edemezsiniz. Bu skandal olayın savunulacak hiçbir yanı yoktur! Buradan Milli Eğitim Bakanına da sesleniyorum. Hala görevinde olan il milli eğitim müdürü hakkında acilen işlem yapılmalıdır. Öğrencileri zorla programa götüren ve 10 TL yol parası alan idareciler ve öğretmenler hakkında işlem yapılacak mıdır? Öğrencilerden alınan 10 TL geri iade edilecek midir?” dedi.
sözcü

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)