Milletvekilinden okul müdürüne tepki!

Demokrat Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, cemaat içinde çocuğa istismarı savunan Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit'e tepki göstererek "Bunu ayetle nasıl izah etmeye kalkıyorsunuz?" diye sordu.

EĞİTİM 14.12.2022, 10:08 Editör
Milletvekilinden okul müdürüne tepki!

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, katıldığı televizyon programında Kılıçdaroğlu'nun yaptığı yürüyüşü ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit'in çocuğa cinsel istismarı savunan paylaşımlarını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu'nun yanında yürümekten onur duyacağını belirten Enginyurt, cinsel istismarı savunan bir okul müdürünün görevde olmasını eleştirdi.

DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt'un açıklamaları şöyle oldu:

6 yaşındaki evladını bir ahlaksız nasıl evlendirebilir? 30 yaşındaki bir ahlaksız nasıl eş diye alabilir? Bunun konuşulması, kınanması, lanetlenmesi gerekirken birileri çıkmış, 'cemaatleri, tarikatları suçlamayalım; herkes topyekün suçlu demeyelim' diyor. Ne yapmamızı istiyorsunuz? 45 tane oğlan çocuğuna tecavüz edenlere susalım mı? Biz de mi 'bir kere ile bir şey olmaz' diyelim? 'Küçüğün rızası var' diyerek sesimizi mi çıkarmayalım? Nasıl bir ahlaksızlık? 

"ALLAH'I ALET EDEREK NASIL SIYRILMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ?"
Utanmadan bir de kendine lise müdürü diyen bir ahlaksız ayet yayınlıyor, diyor ki: 'Allah size buyurdu ki fasıklardan size bir haber gelirse bu haberin doğruluğunu araştırınız. Fasıklar aranıza fitne fesat sokar. Allahsız, kitapsız müdür bu fasıklardan gelen bir haber mi, bu bir iftira mı? 6 yaşındaki çocuğu evlendirmiş, çocuğa yıllarca tecavüz etmişsiniz. Sen bir de okul müdürüsün. Bunu ayetle nasıl izah etmeye kalkıyorsunuz? Allah'ı alet ederek nasıl sıyrılmaya çalışıyorsunuz? Çocuğunuz, torununuz yok mu? Vicdanınız, Allah inancınız yok mu? Direk Allah'a bağlı olmayan herkesten hesap sorulmalı. 

gerçekgündem

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Son secim 2 ay önce
Cafer eğitim birin adamı bakanlik dokunamaz ona Ali bey in din anlayışı bu zaten