Milli Eğitim müdürlüğünde çok sayıda atama ve görevden alma depremi!

Diyarbakır Eğitiminde 8.0 Şiddetinde ‘Mahkeme’ Depremi. Diyarbakır’da il müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri ile ilgili son dönemde gelenek haline gelen mahkeme kararıyla göreve iade edilmeler devam ediyor.

EĞİTİM 20.08.2022, 21:49 20.08.2022, 22:01 Editör
Milli Eğitim müdürlüğünde çok sayıda atama ve görevden alma depremi!

Diyarbakır’da daha önce bazı ilçelere ilçe milli eğitim müdürü olarak atanan bazı isimler görevden alınarak farklı ilçelerde şube müdürlüğüne getirilirken, bazı il milli eğitim müdür yardımcılarının da aynı şekilde görevden alınarak şube müdürü pozisyonunda ataması yapıldı.

Son yıllarda ilçe milli eğitim müdürlükleri ile il milli eğitim müdür yardımcılarının sürekli olarak görevden alınması bir yandan Diyarbakır kamuoyunda rahatsızlık yaratırken, öte yandan bu şekilde görevden alınmaların giderek artması da eğitim camiasında idareciler arasında huzursuzluk ve eğitimin sekteye uğramasına neden oldu.

Konuyla ilgili görüştüğümüz bazı yetkililer, Diyarbakır eğitimin bu kronikleşmiş sorunun çözümü için bakanlığın görevden alınanları farklı ilçelerde şube müdürü olarak görevlendirilmesiyle çözmeye çalıştığı belirtildi.

İşte yeni atamalar ve görevden alınmalar;

Ebubekir Ekin Ergani ilçe müdürlüğüne, Ergani ilçe milli eğitim müdürü olarak görev yapan Ahmet Atabey Çüngüş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Ebubekir Esen Eğil İlçe Milli Eğitim Müdürü, Zeki Kaya ise Hani İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

İl milli eğitim müdür yardımcıları olan Hasan Berhuni Kulp İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Adnan Hürata ise Hazro İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak atanırken yerlerine Enver Çelikten ve Yılmaz Yıldız İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak mahkeme kararıyla atandı.

“ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE YENİ GÖREVDEN ALMALAR DEVAM EDEBİLİR”

Diyarbakır’da eğitim camiasında görüştüğümüz bir yetkili, yaşanan gelişmeler ile ilgili şunları kaydetti; “Görevden alınanlar ve yeni atamaların hepsi yargı kararlarının uygulanması neticesinde oldu. Diyarbakır’da bu konu kronik hale geldi. Daha önce mahkemeye vermiş olan ilçe milli eğitim müdürleri ve il milli eğitim müdür yardımcıları mahkeme kararıyla geri geliyor. Onların yerine atananlar başka yere gönderiliyor. Birçok kişi bu şekilde mahkeme açmış, hukukun vereceği karara göre yeni değişiklikler de olabilir. Bakanlık, bu sorunu görevden alınanların mahkemeye gitmelerini zorlaştırmak için şube müdürü olarak atanmasıyla çözmeye çalışıyor. İnşallah bu sorunlar çözülürse Diyarbakır’ın eğitiminin başarısı için de büyük bir adım atılmış olur.”
malabadigazetesi

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
Namı diğer 4 ay önce
Diyarbakıra zerre faydası olmayanlar koltuk savaşı yapıyorlar.Gelenlerin ne faydası olmuş gidenlerin ne faydası olmuş.hepsi menfaat bsşka bişey yok.
İsyankar 4 ay önce
Bir öğretmen olarak çok gereksiz boş gezenin boş kalfasi o kadar idareci yönetici şube müdürü var ki Türkiye'de say say bitmez ne iş yapiyorlar ben bu camiadayim bilmiyorum hadi bizim işe gelip gitmemizi müdür denetliyor müdürleri şube mudurlerini bilmem daha ne kadar müdür müdür yardimcilarini kim denetliyor işe gelip gelmemelerini kimse