Öğretmenler dikkat! Son 5 yılın yan ödeme farkını dilekçe ile alabilirsiniz!

Öğretmenler son 5 yılın yan ödeme farkını nasıl alabilir? Bilindiği üzere 2010 yılından itibaren Genel düz liseler kademeli olarak Anadolu liselerine dönüştürüldü. Anadolu Liselerine dönüştürülen okullarda görev yapan Fen Grubu ve Yabancı Dil grubu Öğretmenler Yan Ödeme tazminatlarında değişiklik olmuştur.

Öğretmenler dikkat! Son 5 yılın yan ödeme farkını dilekçe ile alabilirsiniz!

Öğretmenler son 5 yılın yan ödeme farkını nasıl alabilir? Bilindiği üzere 2010 yılından itibaren Genel düz liseler kademeli olarak Anadolu liselerine dönüştürüldü. Anadolu Liselerine dönüştürülen okullarda görev yapan Fen Grubu ve Yabancı Dil grubu Öğretmenler Yan Ödeme tazminatlarında değişiklik olmuştur.

Göstergeleri  750 den 1250 ye yükselmiştir. Ancak; bu fark birçok okullarda uygulanmamış olup öğretmenler cüzi miktarda olsa mağduriyet yaşamışlardır.  

Öğretmenlerimiz o yıllarda çalıştıkları okula dilekçe vermeleri halinde bu yan ödeme farklarının son 5 yılın alabilirler.

ÖRNEK DİLEKÇE:

…………………………………..................MÜDÜRLÜĞÜNE

Okulunuz bünyesinde ..../…./ tarihler arasında ………..………..öğretmeni olarak görev yaptım/yapmaktayım. 05.05.2006 gün ve 26159 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 14.04.2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararda;

Esas ve usulleri ilgili Bakanca tespit edilecek değerlendirmeye göre seçilmek suretiyle;

A) Anadolu Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Polis Koleji ile Askeri Liselerde görevlendirilmiş veya görevlendirilecek;

a) Müdür, Müdür Yardımcılarına,

b) Yabancı dil dışındaki dersleri yabancı dille okutan öğretmenlere,

c) Yabancı dil öğretmenlerine,

d) Fen Grubuna dahil ders öğretmenlerine,

B) Fen Liselerinde görevlendirilmiş veya görevlendirilecek Müdür, Müdür Yardımcıları, Fen Grubuna dahil ders öğretmenlerine, değerlendirme sonuçlarına dayanılarak, Bakan Onayı ile (500) puana kadar temininde güçlük zammı ödenir." Denilmektedir.

Temininde güçlük zammı almam gerekmekte iken hakkettiğim halde haktan yararlanamamaktayım. Mağduriyetimin giderilmesini ve yasanın yürürlüğünden itibaren bugüne kadar verilmeyen farklarımın 05.05.2006 tarih ve 26159 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2006/10344 Karar Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki “Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararı “ uyarınca ödenmesini saygılarımla arz ile talep ederim.    …/01/2018

                                                                                  

                                                                                                                            İmza             : …………                                                    

                                                    

                                                                                                                           Adı Soyadı : ………………..

ADRES :

TÜM RESMİ OKUL VE  KURUM  MÜDÜRLÜKLERİNE

İlimiz Bahçelievler ve Ümraniye İlçelerinde görevli personelin anadolu liselerinde görev yapan yabancı dil öğretmenleri ve fen grubuna dâhil ders öğretmenleri için (500) puana kadar öngörülen temininde güçlük zammından yararlandırılıp yararlandırılamayacakları hususunda Bakanlığımıza görüş sorulmuş olup; cevaben gelen ilgi (c) emirde;

 05.05.2006 tarihli ve 26159 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 17.04.2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli I Sayılı Cetvelin (D) Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Bölümünde; eğitim kurumlarında görev yapmakta olan yönetici ve öğretmenlerin yararlandırılacağı zam göstergeleri belirlenmiştir. Bu belirlemede, fen ve anadolu liselerinde görev yapan yöneticiler ile bazı alan öğretmenlerine ilgili bakanca tespit edilecek değerlendirmeye göre seçilmek suretiyle (500) puana kadar temininde güçlük zammı ödeneceği vurgulanmıştır.

Bu bağlamda, Bakanlığımızca her yıl hazırlanıp teşkilatımıza duyurulan “Millî Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Personelinin Zam ve Tazminatlarına Ait Onaylı Cetveller”in ilgili bölümünde, söz konusu temininde güçlük zammına ilişkin göstergeye de yer verilmektedir.

Bu çerçevede, anadolu liselerinde ve anadolu meslek liselerinde görev yapan müdür, müdür yardımcısı, yabancı dil dışındaki dersleri yabancı dille okutan öğretmenler, yabancı dil öğretmenleri ve fen grubuna dâhil ders öğretmenleri ile fen liselerinde görev yapan müdür, müdür yardımcısı ve fen grubuna dâhil ders öğretmenlerinin tamamının, sınav kazanıp kazanmadıklarına bakılmaksızın ve ayrıca bir onay alınmasına gerek olmaksızın söz konusu temininde güçlük zammından yararlandırılmaları gerektiği öngürlmektedir.

          Bilgilerinize ve gereğini  rica ederim.

Kamubiz.com ÖZEL HABER

(Sitemizden Alıntılanan Haberlerde Kaynak Gösterilmeden Kullanılması Halinde Yasal İşlem Yapılacaktır)

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ADEM 3 yıl önce

..... RİCA DEĞİL ARZ EDİLİR.

Avatar
ali 3 yıl önce

3 yılda ne kadar fark alınır bilgisi olan var mı