Öğretmenlerin Promosyon Ücretinin Revize Edilmesi İçin Başvuru Yapıldı.

Türk Eğitim Sen Bursa 2 No'lu Şube Başkanı Fatih Gümüş, Milli Eğitim çalışanları için yapılan 'Banka Promosyon' anlaşmasının revize edilmesi için talepte bulunduklarını belirtti.

EĞİTİM 18.03.2022, 21:40 Editör
Öğretmenlerin Promosyon Ücretinin Revize Edilmesi İçin Başvuru Yapıldı.

Gümüş'ün açıklaması şu şekilde:

"Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halkbank yetkilileri tarafından 2021 yılı Mart ayında "Maaş Promosyon İhalesi" ve maaş promosyon anlaşması imzalanmıştır.

Ancak 2021 yılı aralık ayı enflasyonun beklentilerin çok üstünde gerçekleştiğinin TÜİK tarafından açıklanmasıyla, hükümet yetkileri tarafından kamu çalışanlarına %30.5'lik maaş artışı yapılmıştır. Bunun sonucu olarak eğitim çalışanlarının maaşlarına en az yüzde otuzun (% 30.5) üzerinde ek ödeme yansımış ve bankalara yatan maaş, ek ders, ek ödeme, yolluk, harcırah vb. gibi para miktarı ve işlem hacmi de en az yüzde otuz oranında artmıştır. Güncel enflasyon rakamları ve Merkez Bankası tahminleri bu oranın daha da artacağını gösterirken (Ocak 11,1, Şubat ayında 4,81 toplamda 15,91) 2021 yılında 3 yıllık yapılan maaş promosyon anlaşmasının yeni oluşan değerler ve kayıplar üzerinden revize edilmesi zorunluluk haline gelmiştir.

Günümüz şartlarında imzalanan anlaşmalara baktığımızda 10 bin liralara varan imzalar atılırken geçen yıl Yıldırım ilçemiz için sadece 3500 liraya imza atılmıştır. Bu imza, yetkililerin masada nasıl bir öngörüsüzlüğün içinde olduklarının ispatıdır. Oysaki eğitim kamuoyuna "tarihi rekor" olarak sunmuşlardı bunu! Akaryakıt, elektrik, doğalgaz, gıda fiyatları başta olmak üzere temel gereksinim maddeleri anormal bir fiyat artışı göstermiştir. Memurun alım gücü azalmış, hayat pahalılığı kamu çalışanlarının belini bükmüştür. Enflasyon ve hayat pahalılığı göz önüne alındığında kamu çalışanları mağdur edilmemelidir.

Bursa'da; Yıldırım'da 6 bin genelde de 38 bin civarındaki eğitim çalışanının bu zararlarının telafi edilebilmesi için, yapılan promosyon anlaşması ivedilikle revize edilmelidir.
bursadabugun

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Fahri Cihan 7 ay önce
Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Yapı Kredi Bankasıyla Aralık 2021'de yaptığı 5160 TL' lik promosyon anlaşmasının revize edilmesi şart oldu. İlgilileri ilgilenmeye davet ediyoruz.
23
açık