Okul müdürü memura tokat attı! Sendika şikayetçi oldu..

Okul müdürünün engelli memura tokat attığı anlar kamerada

EĞİTİM 20.05.2022, 15:49 Editör
Okul müdürü memura tokat attı! Sendika şikayetçi oldu..

Denizli’de bir meslek lisesinde görev yapan engelli memur Ercan Topcu’nun, okul müdürü tarafından şiddete uğradığı iddia edildi. Okul müdürünün engelli memura tokat attığı anlar kameraya yansıdı.

Denizli'nin Pamukkale ilçesindeki bir meslek lisesinde görev yapan engelli memur Ercan Topcu ile okul müdürü arasındaki tartışama bir anda kavgaya dönüştü. İddiaya göre okul müdürü, kendisine verilen görevleri yerine getirmediği gerekçesiyle Topcu'ya çıkan tartışmada tokat attı. Yediği tokat ardından şok geçiren Topçu ile okul müdürü öğretmenlerin araya girmesiyle sakinleştirildi. Yediği dayaktan sonra hastaneye giden Topcu, aldığı darp raporunun ardından okul müdüründen şikayetçi oldu.

“Görüntüleri izledikten sonra çok üzüldüm”

Okul müdürü tarafından saldırıya maruz kalan engelli memurun yanında olduğunu söyleyen sendika başkanı Özlem Tam, dayakçı müdürden şikayetçi olduklarını belirterek, “Öncelikli olarak üyemizin bu yaşadığı durumdan üzgünüz. Tarafsız bir şekilde yargılama yapılacağından eminiz. Yüzde 49 engelli bireyimiz devlet memuru olmasına rağmen yaşadığı durumum vahimdir. Kamera kayıtlarında yer aldığı gibi üzücü bir durumdur. Görüntüleri izledikten sonra çok üzüldüm. Bir eğitimcinin bu yanlış davranışı sergilemesi bizi derinden sarsmıştır. Konu cumhuriyet başsavcılığına intikal etmiştir. Gerekli yerlere başvurumuzu yaptık ve şikayetçi olduk” dedi.

Öte yandan engelli memur Ercan Topçu'nun iddialarıyla ilgili soruları cevapsız bırakan okul müdürü Ö.F. ise yargıya yansıyan iddialarda ilgili olarak açıklama yapamayacağını ifade etti.
İHA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
Yhs 1 ay önce
Bana MEB müdürü Tokat atsa, seyirci kalmam dalardım.
147.cadde 1 ay önce
Mesele şu yhs kadrosunun ucu açık iş yükü ne yaptığın belli değil çaycı, temizlikçi, kaloriferci, boyacı, güvenlik, elekrikçi, bahçıvan, getir götür, ve müdürün verdiği her emri yerine getirme nalet bi kadro belli bi işin yok yani kısacası idarenin insafına kalıyorsun
trc-neco 1 ay önce
orasını bilmem fakat bir gün böyle bir meselede talihli biri müdüre gerçekten bir elektrik verecek görecek o zaman sayın muhterem müdür dünya kaç köşe bakalım hangi talihliye çıkacak piyango...
trc-neco 1 ay önce
hemen arkadaşı terfi ettirelim ve tokatlardan sorumlu daire başkanı yapalım...(daire başkanlığının adınıda buldum tokatlardan sorumlu daire başkanlığı--yanlız hangi genel müdürlüğe bağlanacak onada siz karar verin ben orasını bilemedim)
24
az bulutlu