Okul müdüründen öğrenci ve öğretmenlere 'oruçluların yanında yemek yemeyin' talimatı

Okul müdürü Ulvi Ziya Akbaba'nın oruç tutmayan öğretmen ve öğrencilerin Ramazan ayı boyunca okul içinde yalnıza kantin ve mutfakta yemek yemesine ilişkin talimat gönderdiği iddia edildi.

EĞİTİM 02.04.2022, 07:15 Editör
Okul müdüründen öğrenci ve öğretmenlere 'oruçluların yanında yemek yemeyin' talimatı

İstanbul Maltepe'deki Atilla Uras Anadolu Lisesi Müdürü Ulvi Ziya Akbaba'nın oruç tutmayan öğretmen ve öğrencilerin, oruç tutan öğrenci ve öğretmenlerin bulunmadığı alanda yemek yemelerini söyleyen bir talimat gönderdi. 

"ORUÇLU ÖĞRENCİLERİN OLMASI NEDENİYLE DAHA DİKKATLİ VE HASSAS DAVRANMALARI..."

Müdürün öğretmen ve yöneticilere gönderdiği talimatta şu ifadeler yer aldı:

İslam aleminin mübarek Ramazan ayının 2 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında nasipse gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile çeşitli mazaretleri nedeniyle oruç tutamayan arkadaşların ve personelin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını mutfak bölümünde gidermeleri oruçlu öğrencilerin olması nedeniyle daha dikkatli ve hassas davranmaları, oruç tutmayan öğrencilerin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını kantin bölümünde gidermeleri nöbetçi öğretmenlerin bu konuya gerekli hassasiyeti göstermenizi, karşılıklı saygı çerçevesinde hareker edilmesini, öğrencilerin uyurulmasını önemle rica ederim."

cumhuriyet

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (10)
Konyalı 2 ay önce
Arkadaşlar haber bile yanlı yapılıyor,
Ne var bu uyarıda...
Sabri ŞAHİN 2 ay önce
Tebrik ederim. Cok doğru ve ahlaki bir tavır.
Hayat 2 ay önce
Ne var bu yazıda neyin rahatsız oldunz gayet güzel bir hatırlatma
Ahmet ERTAN 2 ay önce
Ne var şimdi bu yazıda? Okul müdürü oruç tutmayanla tutanın birbirine saygılı olması gerektiği konusunda bilgilendirme yapmış. Siz de ortalığı bulandıtmaya çalışıyotsunuz. Son dönemlerde 28 Şubatvari haber ve söylemler artıyor. Bu haberden maksadınız nedir?
Selami inan 2 ay önce
Paylaşım çok ilginç ve art niyetli. Müdür suç mu işlemiş. Ayıp yahu, utanın biraz.
Yazık 2 ay önce
Haber doğru zaten kendi son halife çok iyi bir dindar
Zorla mı 2 ay önce
Oruç tutamayan yazmış sanki herkes oruç tutmak zorunda .. Yazdığın bu yazı bir kere farklı inançtakilere saygısızlık. Birde saygıdan bahsediyor.
Ömer 2 ay önce
Önceden gayr-i müslimlerin bile saygı gösterdiği çocuklarına yaptığı tembihi müdür şimdi oruç tutmayan müslüman çocuklarına yaptığı uyarı neyin rahatsızlığı acınası halimizi kime anlatalım müslüman mahallesindeyiz farkındasınız değil mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık