Okullara 10 bin TYP çalışanı alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı okullara 10 bin TYP temizlik alımı konusunda mutabık kaldı. Bakan Mahmut özer 10 bin TYP personelinin okullarda ikinci dönem çalıştırılacağını söyledi

EĞİTİM 03.11.2021, 14:40 Recep AYDIN
Okullara 10 bin TYP çalışanı alınacak

MEB İŞKUR üzerinden 10 bin TYP çalışanı alıyor. Okullara 10 bin personel alımı ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanı Özer, Bakanlığının 2022 yılı bütçesinin Tbmm Plan Bütçe Komisyonundaki görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

57 bin 108 okulda 71 bin kadrolu temizlik görevlisi bulunduğunu kaydeden Özer, bu süreçte 42 bin temizlik elemanı aldıklarını anlattı. Bu rakamın geçen seneye göre düşük olduğunu söyleyen Özer, "Ama temizlikle ilgili her türlü desteğimizi okullarımıza gönderdik. İkinci döneme temizlik elemanı takviye yapılması gerektiği ile ilgili sayın bakanımızla () mutabık kaldık. Onun müjdesini de buradan vermek isterim. İkinci döneme 10 bin daha TYP'den temizlik elemanımızı okullarımıza inşallah kavuşturacağız." bilgisini verdi.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
TYP.lilere de kadro verilsin. 1 ay önce
Zamanında taşeron olmak varmış. Üniversiteyi bırakın liseyi bile okumaya gerek yok, KPSS.ye gerek yok, kuraya bile gerek yok. Tediye, ikramiye, bayramlık, ilave ek ödeme, yemek, ulaşım, . vs. ödemeler de maaşın yanında hediye olarak geliyor. Memurlar da bile bu yan ödemeler yoktur. TYP.liler de aynı kadroya geçmek istiyor.
Hacer 4 gün önce
Ben anlamadım bize habire typ diyip duruyorlar bu typ de çalışan arkadaşlar farklı ülkenin vatandaşı değil çok şükür TC vatandaşı herkesten çok çalışıyorlar aldıkları paraya şükrü ediyorlar aslında typ kadroyu hak ediyor çünkü onlar gercek ihtiyaç sahibidirler iki aya bilen razı olurlar niye bunlara işçi gibi degilde ezik gibi bakıyorlar ben bunu anlamış değilim ama işkur lar her yerde eziliyor elbette Allah'ın ilahı adaleti birgün yerini bulur
18
açık