Rotasyon mağduru şube müdürlerinden MEB'e çağrı!

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı, taşra teşkilatında görev yapan şube müdürlerine uygulaması gereken rotasyonu son iki yıldır ertelemektedir. Herhangi bir gerekçe gösterilmeden ertelen rotasyon, 4. ve 5. bölgelerde görev yapan Şube Müdürlerinde hayal kırıklığı yaşatmaktadır. Dezavantajlı bölgelerde görev yapan şube müdürleri, adalet duygularının zedelenmemesi için rotasyon taleplerini Bakan Ziya Selçuk'a duyurmak istiyorlar.

Rotasyon mağduru şube müdürlerinden MEB'e çağrı!

"ZIYA HOCAM SESİMİZE SES VERİN"

Tüm MEB Camiasının Ramazan Bayramını tebrik ediyoruz. Bilindiği üzere son bir iki haftadır tüm memur sitelerinde MEB Şube Müdürlerinin Rotasyon Mağduriyetini dile getiren haberler (çığlığımız) yayınlanmaktadır. Bu haberlerde; 4. ve 5. Bölgelerde görev yapan ve rotasyon bekleyen  Şube Müdürlerinin hakkını ihlal ederek rotasyonu erteleyen karara atıfta bulunulmakta ve bu kararın şube müdürlerini mağdur ve rahatsız ettiği belirtilmektedir.  Söz konusu haber metinleri üzerinden 10 gün geçmiş olmasına rağmen hem Bakanlık Teşkilatımız hem de Yetkili Sendikamız sessizliğini bozmuş değillerdir. Rotasyon uygulamama haksızlığı iki yıldır devam etmekte, biz rotasyon mağduru şube müdürlerini tedirgin etmekte ve her geçen gün  bizde moral ve motivasyon yitimine neden olmaktadır. Ayrıca bu mağduriyet ülke çapında etkisi olan ve yüzlerce aileyi etkileyen acil bir boyuttadır. Ancak son zamanlarda çeşitli platformlarda; rotasyonu isteyenler kadar istemeyenlerin de bulunduğu hatta bunların sayıca daha fazla olabileceği dolayısıyla rotasyon hususunda  bu haksızlığa  daha çok göz yumulabileceği gibi duygudaşlık içermeyen düşünceler dillendirilmektedir. Oysaki  Rotasyon nedeniyle mağdur olmuş yüzlerce şube müdürü var ve farz edelim ki bu uygulamadan sadece 1 kişi mağdur olmuş ve bu 1 kişinin mağduriyetini 1000 kişi uygun görüyor! Yüce Dinimizin temel esaslarına, milli ve manevi değerlerimize göre mazlum 1 kişiyi mi, yoksa zulme razı 1000 kişiyi mi desteklemek gerekmektedir? Takdiri kamuoyuna ve yetkililere bırakıyoruz.

Bu haksızlıkta pay sahibi olmamakla birlikte bu haksız uygulama karşısında nötr kalmak ise;

"Her ne kadar Rotasyon Bekleyen Şube Müdürleri haksızlığa uğramışsa da, oyunun kuralları baştan belirlenmişse de, bu konuda mevzuat açık ve yönetmelik belliyse de ve bu uygulama açıkça Mevzuata aykırıysa da Biz yine de rotasyon ile rahatını bozmak istemeyen bazı şube müdürlerinin gönlünü hoş edelim" demek değil midir? Takdiri siz kıymetli ve değerli MEB Camiasına arz ediyoruz. Bu minvalde söz konusu sorun yetkililerece bir an önce hukuk çerçevesinde çözülmezse hakkımızı TBMM, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ nezdinde her platformda aramaya devam edeceğimizi beyan ederiz.  Ayrıca başından beri bu haklı davamızda bizi destekleyen Türk Eğitim Sen Yöneticilerimize ve Camiasına da teşekkür ediyor, Saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.

ROTASYON BEKLEYEN ŞUBE MÜDÜRLERİ PLATFORMU

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Artvinli 2 yıl önce

Çok doğru bir haber. Bakanlık yetkilileri bir an önce Rotasyonu uygulamalı ve Taşra Şube Müdürlerinin mağduriyetini gidermelidir

Avatar
Turgay 2 yıl önce

Artık yetkililerin bu haklı çığlığımıza ses vermesi gerekmektedir. Bu haksız uygulamalara dayanacak sabrımız da kalmadı gücümüz de. Biran önce bu yanlış uygulamadan uygulamalardan vazgecilmelidir ve yönetmeliğin dediği yapılmalı ve rotasyon uygulanmalıdır.

Avatar
Rotasyon OLMALI haksızlığa Son verilmeli 2 yıl önce

Sube rotasyonu olmalıdır. Bu sene hic olmazsa isteyen tayin isteyebilmelidir. Özür grubu ve isteğe bağlı için klavuz ve atama takvimi bekliyoruz.
Kamubiz'e onurlu duruşu için Cok teşekkür ederim.
Hakkın küçüğüne büyüğüne bakılmaz. Allah katında hak haktır. Bir mazlumun ahı bile hele hele Ramazan ayında arş-ı titretir. Selam ve dua ile..

Avatar
Rotasyoncu 2 yıl önce

Rotasyonu devlet ne için yönetmelikle düzenliyor? Demek ki kamu yönetimi için gerekli bir durum.. O zaman niye ertelenerek uygulanmıyor? Demek ki bazı mızıkçılar kervanlarını aynı sürebilmek için karar vericileri bi şekilde etkiliyorlar... Bakanlığımız ilkelerinden taviz vermemeli

Avatar
Rotasyon uygulanmalı 2 yıl önce

meb şube müdürleri rotasyonun uygulanmasıyla hak yerini bulacak moral ve motivasyon artacak.

Avatar
MEB ŞUBE MÜDÜRÜ 2 yıl önce

İlkeli ve duyarlı bir habercilikle mağduriyetimizi manşete taşıyan Kamubiz Ailesine teşekkür ederiz. Unutmayalım ki eninde sonunda adalet yerini bulur. Bugün ayarı bozulan kantar gün gelir ayarını bozanı tartar. Biz mutlak Adil, mutlak Kadir olan Allah'a iman ettik. Elbette yeryüzünde, gökyüzünde ve engin denizlerde bize ayetlerini gösterecektir. Yeter ki işretleri takip edelim. Unutmayalım ki yanlış hesap Bağdat'tan dönecektir. Yanlış hesaptan doğruya dönüş yapabilmek de büyük bir erdemdir. Bu bağlamda Rotasyonu, iki yıldır mağdur edilen şube müdürleri için; hak için, adalet için, insan onuru için talep etmekteyiz.

Avatar
Rotasyon uygulanmalı 2 yıl önce

Sayın yönetici Şube müdürlüğü mağduriyetimizde sesimiz olduğunuz için teşekkürler, rotasyonunun ertelenmesiyle mağdur olan şube müdürü olarak yönetmelikteki geçen ilkeler eşliğinde rotasyon tam olarak uygulanmalıdır.

Avatar
bertkant 2 yıl önce

Bu yönetmeliği bu hükümet 2012 de çıkardı. Madem yönetmeliği uygulamayacaksın neden düzgün bir yönetmelik çıkarmıyorsun