Türk Eğitim Sen'den 76.Madde Şube Müdürü Atamasına Tepki

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan bir Şube Müdürlüğü atamasının, hukuksuz olarak yapıldığı belirtildi.

EĞİTİM 05.04.2022, 20:49 Editör
Türk Eğitim Sen'den 76.Madde Şube Müdürü Atamasına Tepki

Kilis'teki atamanın 76 maddeye göre Şube Müdürü atamasının yapıldığını kaydeden Türk Eğitim Sen Kilis Şube Başkanı Osman Boybeyi, keyfiyete dayalı bu atamayı kınadıklarını kaydetti. Şube Müdürlüğü kadrosuna ataların, görevde yükselme sınavına göre yapılması gerektiğinivurgulayan Boybeyi, "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. 76 madde ile şube müdürü atamaları zarurihallerde uygulanması gereken bir atama yöntemdir.

Böyle bir zaruriyet yokken ve binlerce eğitim çalışanının şube müdürü olmak için MEB'in düzenlediği sınava girdiği bir ülkede, 76 madde ile birçok atama yapılması, MEB'in kendini inkârıdır. Bir bakanlığın kendi mevzuatına aykırı hareket ettiği, ancak bizim ülkemizde görülen, rezalet bir durumdur. Bu yapılan kul hakkı yemek, mevzuatı çiğnemek ve eğitime darbe vurmaktır. Böyle uygulamalar liyakat sahibi kamu çalışanlarının önünü kapatmakta, olan milli eğitimimize olmaktadır. Liyakate dayanmayan, mevzuata aykırı bu hukuksuz atamalar sürdükçe, eğitim de bir adım yol almamız mümkün değildir. Ne yazık ki yıllardan beri süregelen hukuk dışı uygulamalar, milli eğitim sistemimizde derin yaralar açmış, açmaya da devam etmektedir." diye konuştu.
igfa

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
Murat 6 ay önce
MaşAllah. İstanbul'da 76. maddeden atanan TES'li şube müdürüne 10 gün önce hayırlı olsuna gitti yöneticileri.Dava açıp iptal ettirin twit atmayın.
ŞUBE MÜDÜRÜ 6 ay önce
Samimi iseniz bütün 76. madde atamalarını mahkemeye verin el altından anlaşmayın. 2 sana 1 bana gibi.
17
açık