Türk Eğitim Sen'den ayrılan Hürriyetçi Eğitim Sen'e ikinci saldırı

Türk Eğitim Sen'den ayrılan Hürriyetçi Eğitim Sen'e ikinci saldırı geldi. Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent KURUOĞLU'nun saldırıya ilişkin açıklaması şöyle..

EĞİTİM 23.01.2022, 19:42 Editör
Türk Eğitim Sen'den ayrılan Hürriyetçi Eğitim Sen'e ikinci saldırı

EĞİTİMCİYE SALDIRAN ZİHNİYETİ LANETLİYORUZ.

Ali İhsan Öztürk; Kayseri’de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Aynı zamanda Turan Derneği Genel Başkanı. Ömrünü Türk Dünyası’na ve Türk Dünyası’ndan gelen öğrencilere hizmetle geçiren bir aktivist. Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı. Tüm bu faaliyetlerinden dolayı acaba PKK’lılarca mı hedef alınmış olabilir? Yoksa Rusya, Çin hatta Ermenistan yanlısı olan çevrelerce mi? Zira Ali İhsan Öztürk okul çıkışında bir markette kalleşçe saldırıya uğradı. Eli öpülesi bir öğretmen, bir eğitim çalışanı darp edildi.

Üç maymunu oynayarak makam ve mevki avcılığı yapanlardan bakalım bir açıklama gelecek mi ? Belli bir merkezden yapılan organize saldırılar başkalarındakini değil kendi fikirlerini aciz duruma düşürür. “Hürriyet ve istiklâl benim karakterimdir” diyenler de 100 sene önce şahsî çıkarlarını müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edenlerce zulme uğramıştı. O günden bugüne yılmak yok, vazgeçmek yok.
Yeni kurulmuş olmasına rağmen büyük bir teveccühe mazhar olan sendikamız kısa sürede ilgi odağı haline geldi. Kurulduğumuz dakikadan itibaren “Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür” eğitim çalışanlarının adresi olduğumuzu söylüyor ve ilan ediyoruz.  Bağımsız ve özgür sendikacılıktan kim rahatsız oluyorsa olsun ilkelerimizden taviz vermeyeceğiz. Eğitim çalışanlarının hak arama mücadelesinin menfaate pazarlanmasına hiçbir zaman göz yummayacağız.  Eğitimcilere yönelik şiddeti tüm enstrümanları ve arka planıyla birlikte lânetliyoruz. Sendikal kadrolarımız hayatın her alanında doğruya doğru, yanlışa yanlış deme olgunluğundadır. Hürrriyetçi hak arama mücadelemiz kutsalımızdır ve bu yoldan bir adım bile geri atmayacağız. “Meydanı boş bırakmayacağız. Hür sendikacılık mevzilerini asla terk etmeyeceğiz.”

Yapılan saldırılar nedeniyle Adalet Bakanı’ndan, İçişleri Bakanı’ndan ve Siyasi Partilerin Genel Başkanlarından görüşme talep edeceğiz. Faillerin ve azmettiricilerin adalet önünde hesap vermesi için elimizden geleni ardımıza koymayacağız.
‘Ant olsun özgürlüğe!...’

Levent KURUOĞLU
Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Özal 4 ay önce
Eğitimcilere saldıran hainler en kısa sürede yakalanmali ve Türk Adaleti önünde en ağır şekilde cezalandırılmalı. Dağdaki teröristlerin yaptığından farklı değil bu. Teröristler dağda değerli askerimize. Polisimize saldırıyor bu teröristler de şehir de eğitimcilere saldırıyor
24
açık