Unvanlarına göre akademik personel emekli maaş 2021 emekli ikramiyesi

Unvanlarına göre 2021 Ocak-Temmuz dönemi akademik personel emekli maaş ve ikramiyesi ne kadar? Üniversitelerde görev yapan Rektör, Dekan, Araştırma Görevlisi, Profesör, Yüksekokul Müdürü, Doçent, Doktor Öğretim Üyesi ve Öğretim Görevlisi 2021 yılında emekli olduklarında emekli maaşı ve 2021 emekli ikramiyesi ne kadar olacak? 2021 yılı ilk yarısında Akademik personelin emeklilik hakları nasıl? Emekli akademisyen maaşı 2021 de kaç lira? Akademik personel emekli maaşları 2021 hesaplaması nasıl? Emekli profesör maaşı 2021 emekli ikramiyesi ne kadar? İşte Öğretim görevlisi emekli maaşı 2021 miktarları...

Unvanlarına göre akademik personel emekli maaş 2021 emekli ikramiyesi

Akademik personele 2021 ilk yarısında ne kadar emekli maaş ve ikramiyesi ödenecek? 2021 yılı ikinci altı ayında emekli olacak akademik personele unvanlarına göre (Rektör, Dekan, Yüksekokul Müdürü, Profesör, Doçent, Doktor Öğretim Üyesi, Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi) ve 40 yıl çalışması durumunda ne kadar emekli maaş ve emekli ikramiyesi ödeneceğine dair tablo haberimizde sunulmuştur.

T.C. Emekli Sandığı Kanununa tabi olarak üniversitelerde görev yapan akademik personelin emeklilik hakları, aynı kanuna tabi Devlet memurlarının emeklilik haklarıyla benzer şekilde hesaplanıyor.

15 Ekim 2008 tarihinden önce T.C. Emekli Sandığı iştirakçisi olarak herhangi bir görev almış olanlardan akademik kadrolarda görev yapalar hakkında emekli maaş ve ikramiye hesabı yapılırken aşağıdaki unsurlar (birkaçı veya tamamı) dikkate alınmaktadır.

2021’DE AKADEMİK PERSONELİN EMEKLİ MAAŞ VE İKRAMİYE MİKTARI

İlgili akademik personelin;

-Emekli keseneğine esas derece/kademe göstergesi.

-Unvan itibariyle hak kazandığı ek göstergesi.

-Kıdem yılı (en çok 25 yıl olmak üzere tam yıl), ikramiye yılı (tam yıl) ve fiili hizmet süresi (yıl/ay).

-Ek göstergesi itibariyle esas alınan en yüksek Devlet memuru aylığı oranı.

-Unvan itibariyle hak kazandığı makam ve temsil / görev tazminatı göstergeleri.

2021 yılının ilk yarısında akademik personel emekli maaş ve ikramiyesi

Emekli aylığı bağlanabilmesi için gerekli gerekli yaş ve hizmet süresi şartlarını her ikisini de tamamlayan akademik personel, emekli maaşı ve emekli ikramiyesi almaya hak kazanmaktadır.

Bu itibarla, akademik personelden kazanılmış hak aylık seviyesi ile emekli keseneğine esas seviyesi 1/4 ve hizmet süresi 40 tam yıl olanlardan; emekli durumda bulunanların emekli maaş miktarı ile 15 Haziran 2021 tarihinden önce emekli olacakların emekli ikramiyesi ve emekli maaşı miktarları konusunda hazırladığımız Tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Tablo, 15 Ekim 2008 tarihinden önce Emekli Sandığı Kanununa tabi bir göreve başlamış olan akademik personel emeklilerine ilişkin bilgiler içermektedir. 

*Emekli aylığının %4 oranındaki ek ödemeler hesaplamaya dahil edilmiştir.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Onder 6 ay önce

Yazık yazık doçent in bir lise ogretmenle aynı maaşı alması çok üzücü

Misafir Avatar
fatih rıza 3 ay önce @Onder

doçentlerin de ne b.k olduğunu bilmesek neyse

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
xyz 4 ay önce @Onder

emekli maaşı yalnız bu

Beğenmedim! (0)
Avatar
Metin Bayrak 2 ay önce

Doktor Öğretim Üyesi'nin yüksek lisans ve doktora diplomaları hiçe sayılıyor. Böyle bir adaletsizlik olmaz. Kanun da öğretim üyeleri arasında hiç bir ayrım yokken bu dengesizlik neden.

Avatar
Hatice 2 ay önce

Doktor Ovretim uyesi Prof olmak zorunda degil. Ailesine destek zqman ahirmak isteyebilir insan

Avatar
Abc 4 ay önce

Çalışan doçent de 8500 TL alıyor. Yani öyle çok çok fark yok.

Avatar
Turgut 3 hafta önce

Artık doçent ve prof olmak işportaya düştü.. o nedenle bu maaş çok fazla... bilimsel başarıya göre maaş verilmeli..