Veliler, okul müdürü hakkında soruşturma başlatılsın istedi

Okulda İhmal Can Alıyordu. Velilerin uyarılarına rağmen düzeltilmeyen çitlerin sivri kısımları, bir çocuğu neredeyse gözünden ediyordu. Çitlerin sivri kısmı küçük çocuğun yüzünü parçaladı. 7 dikiş atıldı.

EĞİTİM 05.05.2022, 12:03 05.05.2022, 12:14 Editör
Veliler, okul müdürü hakkında soruşturma başlatılsın istedi

Samsun'un İlkadım ilçesi Kalkanca İlkokulu'nun bahçesinde yer alan çitlerin üzerinde ve yanlarında sivri kısımlar yer alıyor. Çocukların oyun oynadığı alanda yer alan çitlerin düzeltilmesi konusunda velilerin uyarılarına rağmen adım atılmaması, bir öğrenciyi gözünden ediyordu.

YÜZÜ PARÇALANDI 7 DİKİŞ ATILDI 
Bir öğrenci, bahçede oyun oynadığı sırada çitin sivri kısmı yüzünü parçaladı. Derin yarık oluşan kısıma cerrahi operasyonla 7 dikiş atıldı. Büyük acı ve travma yaşayan çocuk, büyük acılara rağmen okulunu aksatmadı ve programlara katıldı. 

ÖNLEM ALINMADI İDDİASI 
Yaşanan bu olaya rağmen okulda gerekli önlemlerin okul yönetimince alınmadığı öne sürüldü. Okula çocuklarını gönderen veliler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne çağrı yaparak önlem alınmasını ve konu ile ilgili soruşturma başlatılmasını talep etti. 

Bir öğrenci, bahçede oyun oynadığı sırada çitin sivri kısmı yüzünü parçaladı. Derin yarık oluşan kısıma cerrahi operasyonla 7 dikiş atıldı. 

Okula çocuklarını gönderen veliler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne çağrı yaparak önlem alınmasını ve konu ile ilgili soruşturma başlatılmasını talep etti. 
Zekeriya FIRAT/Hedefhalk

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
Sevgi 5 ay önce
İş bilmez müfettişin birine verirler muduru harcarlar
Kader 5 ay önce
Çocuğum o okulda. Yıllardır o çitler orada. İlk defa böyle bir olay yaşandı. Bundan sonra kaldırılmazsa ihmaldir adı. Müdürümüze laf yok.
Hakikat 5 ay önce
Okulu yapan çitleri uygun yapsaydı. Kontrol edimemiş müdür tamşrci çırağımı
17
açık