Benzin ve motorine DEV indirim geliyor

Brent petrol fiyatlarının neredeyse dibi görmesinin ardından benzin ve motorinde indirim beklentisi gerçek olmaya çok yakın. Sektör kaynaklı edinilen bilgilere göre benzin ve motorinin litre fiyatına 1.5 TL den fazla indirim gelmesi bekleniyor. İndirimin ise salı gece yarısından itibaren gerçeli olacağı tahmin ediliyor.

EKONOMİ 26.09.2022, 10:02 Editör
Benzin ve motorine DEV indirim geliyor

DOLAR ZİRVE YAPTI PETROL DÜŞÜŞE GEÇTİ
Küresel piyasaların resesyon olasılığını güçlü görmesi ve merkez bankalarının faiz artışına hız vermeleri petroldeki baskıyı artırdı. Piyasalar Avrupa başta olmak üzere dünya ekonomisinde yavaşlama bekliyor. ABD Merkez Bankası (Fed), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve İngiltere Merkez Bankası (BoE) gibi büyük merkez bankalarının agresif faiz artışına hız vermelerinin büyümeyi zorlayacağı, buna bağlı azalan üretim ve ekonomik faaliyetler nedeniyle petrol tüketiminin de düşeceği beklentisi fiyatları baskıladı.

GERİLEME DEVAM EDİYOR

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ
Bu gelişmelerle dolar varlıklarda son 20 yılın zirvesi bir kez daha yenilendi. Faizler 15 yıllın en yüksek seviyesine çıktı. Dolar baskısıyla petrol üzerindeki satış da arttı. Petrol fiyatlarındaki gerileme haftanın ilk gününde de devam etti. Ham petrol 78,26 dolardan işlem görürken, brent petrol ise 84,50 dolardan değerleniyor.

BENZİN VE MOTORİNDE İNDİRİM
Petroldeki düşüş sonrası milyonlarca araç kullanıcısı gözünü akaryakıt indirimine çevirdi. Geçtiğimiz günlerde petroldeki düşüş sonrası motorin fiyatları için 1,76 TL'lik indirim gelmişti. Piyasa yetkilileri bu hafta içinde benzin ve motorine 1,5 TL indirimin geleceğini öngörüyor.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
Umut 2 ay önce
Dev derken 5 tl mı ınecek acaba
faruk bey 2 ay önce
Dev bayağı küçülmüş