Motorine bu gece yarısı daha önce görülmemiş zam geliyor! Benzine zam da yolda!

Rus Liderin açıklamalarından sonra brent petrol fiyatları yönünü tekrar yukarı çevirmişti. Bu çevirmeyle birlikte motorin ve benzin için zam beklentisi oluştu. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak ve pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde motorinin litre fiyatına 1 Lira 79 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Benzin fiyatlarına ise önümüzdeki günlerde benzer miktarda zam bekleniyor.

EKONOMİ 15.04.2022, 10:19 Editör
Motorine bu gece yarısı daha önce görülmemiş zam geliyor! Benzine zam da yolda!

Brent petrol fiyatlarının yükselmesi tüm dünyadaki akaryakıt fiyatlarını vuruyor ve enflasyonu doğrudan etkiliyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Devlet Başkanı dahi enflasyonda sorumlu olarak Rus Lideri hedef göstermişti. Rus Liderin savaş yanlısı açıklamalarından sonra brent petrol fiyatları yönünü tekrar yukarı çevirdi. Bununla birlikte tüm akaryakıtlar için zam beklentisi oluştu. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak ve pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde motorinin litre fiyatına 1 Lira 79 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Benzin fiyatlarına ise önümüzdeki günlerde benzer miktarda zam bekleniyor.

Motorine gece yarısı 1 lira 79 kuruş zam var
Motorin fiyatlarına 16 Nisan 2022'den itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 79 kuruşluk zam gelmesi bekleniyor. 2022 yılı içerisinde üst üste zam yapılan motorine 12 Nisan'da 1 lira 4 kuruş indirim yapılmıştı.

İstanbul'da güncel benzin ve motorin fiyatları
İstanbul'da motorin litre fiyatı ortalama 20.21 TL liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 19 liradan satılıyor.

Ankara'da güncel benzin ve motorin fiyatları
Ankara'da motorin litre fiyatı ortalama 20.31 TL liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 19.12 liradan satılıyor.

İzmir'de güncel benzin ve motorin fiyatları
İzmir'de motorin litre fiyatı ortalama 20.31 TL liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 19.11 liradan satılıyor.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Cengiz karaca 6 ay önce
Daha çok gelecek merak etmeyin
17
parçalı bulutlu