Uzman isim Selçuk Geçer, yıl sonu dolar tahminini açıkladı

Ekonomist Selçuk Geçer, dolarda aralık sonunda görülecek rakamı tahmin etti.

EKONOMİ 23.12.2022, 11:49 Editör
Uzman isim Selçuk Geçer, yıl sonu dolar tahminini açıkladı

Doları olanların sık sık yönelttiği 'Dolar yıl sonu kaç lira olur?' sorusuna açıklık getiren Selçuk Geçer, kasım ve aralık ayında dolar kurunun 20 TL üzerine çıkabileceğini söyledi.

İşte Selçuk Geçer'in dolara ilişkin sözleri:

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

''Dolar aşağıyı gösteriyor. Euro ve sterlin yukarıyı gösteriyor. Çünkü görünen o ki ABD'deki enflasyon frenlenmiş gibi. Önümüzdeki aylarda oluşabilecek olağanüstü durumları da bir şerh olarak kenarı koyuyorum."

"Dünyada dolar düşecek ama Türkiye'de dolar TL karşısında değer kazanarak 35 liralara her an vurabilir. Bu bugünde olabilir, yarın da olabilir 3 ay sonra da olabilir."

"ABD'de aniden çok yüksek bir enflasyon gelirse yani yüzde 8.5 ve 9 aralığında bir enflasyon gelirse -ki düşük bir ihtimal- o zaman yeniden yukarıya doğru bir dolar endeksi görebiliriz."

Piyasalarda sert rüzgarların yaşanacağını söyleyen Geçer, kasım ve aralık ayında dolar kurunun 20 TL üzerine çıkabileceğinin de altını çizdi.'
gerçekgündem

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
aydın 1 ay önce
tahmine bak hizaya gel "dolar 35 liralara her an vurabilir. Bu bugünde olabilir, yarın da olabilir 3 ay sonra da olabilir." bu adamın bir tahmini de tutsun be.
AHMET KOÇ 1 ay önce
Yahu arkadaş bu nasıl ekonomist. Kasım aralık bitti bu nasıl yorum, kim bilir belki yarın belki yarından da yakın. Sayın ekonomist ben de diyorum ki Akçaabat başkent olacak ve dolar 50 kuruş olacak, kim bilir belki yarın belki yarından da yakın.
Uğur Toprak 1 ay önce
Evi, arabanı, vatanını sat. Dolar, Euro al.