28 . Mayıs 2. tur seçimleri sonrası doların ne kadar olacağı merak ediliyor. Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer'den de bomba dolar yorumu geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'euro' ve 'borsa' açıklaması Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'euro' ve 'borsa' açıklaması

YouTube hesabından Yeni bir video yayınlayan ve seçim sonrası döviz kurularındaki hareketliliği değerlendiren Selçuk Geçer'in açıklamaları dolar borcu olanları korkuttu. Geçer, tarih vererek kurun 35 liraları görebileceğini söyledi.

Seçimden sonra dolar kurunun 35 TL'yi göreceğini söyleyen Selçuk geçer, dolar borcu olan vatandaşlara da ekstra uyarı yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla vatandaşları uyaran Selçuk Geçer dolar kuruna ilişkin şu ifadeleri kullandı:

ABD’de aniden gelişecek çok yüksek bir enflasyon görürsek ki ortalama %8.5-9 aralığı gibi, düşük bir ihtimal de olsa o zaman yeniden yukarıya doğru bir dolar endeksi görebilir. Dolar endeksi bugün 0.225 yükselişle güne başladı. 

Yeni haftada 106.135 seviyesinden de işlem görüyor. Dolar 35 TL olacak. Görünen o ki ABD enflasyonu frenlemiş gibi. Önümüzdeki aylarda ki ortalama 3-4 ay olabilir bu süreç dolar değer kaybederken Türkiye’de yükselmeye devam edecek.

gerçekgündem