Ek ödeme yüzde ona yükseltilsin
Şahin, konu hakkında yaptığı açıklamasında “2006 yılında yapılan değişiklikle birlikte, çalışanlar ve emekliler arasındaki eşit ödeme kuralı korunamamış ve emeklilerin hak kaybına neden olan değişikliklere gidilmişti. Bundan ötürü emeklilerimizin, aynı oranda haklara sahip olmadıklarını görmekteyiz. Meydana gelen bu eşitsizliği gidermek adına bizim de birkaç konuda talebimiz var. Eskiden emeklilerimiz, vergi iadesi alabilmek için fiş toplardı ve bunları vergi iade zarflarında biriktirerek maaşlarına ek bir katkı alırlardı. Bu konu geçtiğimiz senelerde kaldırıldı ve bunun yerine yüzde 4 – 5 oranında ek ödemeler verilmeye başlandı. Baktığımız zaman emeklilerin maaşları zaten düşük. Yüzde 4 – 5 oranındaki ek ödemeler de emeklilerimiz için yeterli gelmiyor. Bunun en azından yüzde 10’a yükseltilmesi, emeklilerimize daha faydalı olacaktır. Emekliler olarak bu konuda bir düzenleme yapılmasını bekliyoruz.

Bakan Bilgin'den emekli aylıklarına ve bayram ikramiyelerine zam müjdesi! Bakan Bilgin'den emekli aylıklarına ve bayram ikramiyelerine zam müjdesi!

Yüklü faturalarla karşılaşıyoruz

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
Emeklilerimiz, hastalanmaları sonrasında tedavi amaçlı olarak doktora gittikleri zaman tedirgin oluyorlar. Çünkü kendilerine yazılan ilaçları, katkı payları sebebiyle almakta zorlanıyorlar. Yaşları ilerleyen emeklilerimiz, ilaçlarını alacakları zaman yüklü faturalarla karşı karşıya geliyor. Bundan dolayı ilaç almaktan ziyade, hasta olmamaya çaba gösteriyorlar. Bizim bu konudaki talebimiz, emeklilerimizden ilaç katkı paylarının alınmaması, maaşlarına bu şekilde bir katkı yapılmasıdır” dedi.

golcukgundem