AK Parti EYT nin çıkacağı tarihi açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Emeklilikte yaşa takılanlar sorunun çözümü için masada çeşitli formüller bulunurken, Dağ çalışmaların hızlandığını belirtti. Hamza Dağ EYT sorunun çözüleceği tarihi de açıkladı. Buna göre 2022 yılının sonu 2023'ün başında EYT çözüme kavuşmuş olacak.

EMEKLİ 31.07.2022, 06:38 Editör
AK Parti EYT nin çıkacağı tarihi açıkladı

Ak Parti Genel Başkan Yardımcı Hamza Dağ, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dağ açıklamasında EYT için de tarih verdi.

"EYT KONUSU İLK KEZ KONUŞTUĞUMUZ BİR ŞEY DEĞİL"
Dağ konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: "Muhalefetin her yaptığı hareket popülist. Biz bugüne kadar böyle davranmadık. EYT konusu ilk kez konuştuğumuz bir şey değil. 3600'ü 2018 yılında yapacağımızın sözünü vermiştik. KYK da aynı şekilde. Ülkemizdeki vatandaşların beklentilerini biliyor ve zamanı geldiğinde yapıyoruz. TOGG'u Kılıçdaroğlu istediği için harekete geçirmedik herhalde. EYT konusunda bakanlığımız bir çalışma yürütüyor. 2022 sonu veya 2023 başına kadar sorun çözülecek.

sabah

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
EYT DUSMNI 5 ay önce
EYT LİYE DÜŞMAN OLAN İKTIDAR EYTLİYİ EMKLİ EDECEK AMAA MAAŞİ 5 BİN YERİNE 3500 OLUCAK 200BİN TAZMINATIN 140 BIN OLARAK VERECEK KESİNTİLER ADI ALTINDA HEM OY İÇİN EYTCIKARDIM DİYECEK 5 MİLYON EYTLİN %30 MAAŞİ A EL KOYUP EKSİK MAAŞ BAGLAYIP EN AZ 5 MİLYON EMKLİ OLUCKLARIN 50 BİN TL DÜŞÜK TAZMİNAT ÖDETECEKLER
Yhs 5 ay önce
Yhs kadro vermeyin size oy vermem oyumu bay Kemale vereceğim istediğinizi yapıyorsunuz
EYT 5 ay önce
EYT 4447 sayılı yasaaki ilgili madde iptal edilecek aylığa bağlanma oranı 99 öncesine dönecek bunun dışında EYT HİÇ BİR ŞEYİ KABUL ETMİYOR. ZATEN MEVCUT İKTİDAR BUNU YAPMAYACAK.....