Cem Küçük 2022 emekli zammını canlı yayında açıkladı!

Asgari ücrete 2022 yılında yapılacak zammın belli olmasının ardından gözler emekliye yapılacak zamma çevrildi. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük katıldığı bir canlı yayında emeklilere yüzde 30 ile 40 arasında zam yapılacağını iddia etti.

EMEKLİ 25.12.2021, 22:37 Recep AYDIN
Cem Küçük 2022 emekli zammını canlı yayında açıkladı!

Emekliye verilecek zam miktarı için nefesler tutulurken iktidara yakın Cem Küçük canlı yayında  emekli maaşı zammı için oran yönünde rakam verdi. Emekliye maaşı zammı ne kadar olacak sorusuna cevap veren Cem Küçük dikkat çeken ifadeler kullandı.

Asgari ücret zammı sonrası 10 milyonun üzerinde emekli maaşı zammı için nefesler tutuldu. Emekliye zam için günler sayılıyor. Dün akşam Habertürk TV ekranlarında Enine Boyuna programında konuk olan Cem Küçük emekliye maaş zammı oranı için yaptığı görüşmeyi anlattı. Hükümete yakın gazeteci Cem Küçük emekliye ‘çok iyi zam yapılacağı’ savundu. Küçük, AK Partili yetkililerle konuştuğunu ve emekliye yüzde 30 ila 40 arasında zam yapılacağını ileri sürdü.

Zamlarla ilgili konuk olduğu Enine Boyuna canlı yayınında konuşan Cem Küçük, “Emekliye çok iyi zam gelecek. AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu geçtiğimiz gün benim konuğumdu, asgari ücret gibi enflasyon farkları içinde en az yüzde 30-40 zam gelecek. Maaşlar düzeltilecek.” dedi.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
kemal 1 ay önce
emeklinin zammı Cem küçük e kaldı
kemal 1 ay önce
dikkat edin ekstra 30 40 deyil TÜİK palavra enflasyon farkı içinde zaten 20 TÜİK komik enflasyonunu 10 ekle gerçek enflasyon 60 yüzde yuz
5
parçalı bulutlu