Emniyet'ten polislerin maaş promosyonlarına ilişkin flaş açıklama! Ödeme memur maaş zammı oranında artacak..

Emniyet Genel Müdürlüğü polislerin de dahil olduğu maaş promosyonlarına ilişkin açıklama yaptı. İşte EGM'den yapılan maaş promosyonu açıklaması

EMNİYET 20.08.2022, 11:52 Editör
Emniyet'ten polislerin maaş promosyonlarına ilişkin flaş açıklama! Ödeme memur maaş zammı oranında artacak..

Emniyet Genel Müdürlüğü, polislerinde de dahil olduğu 5 yıllık anlaşma yapıldığını belirtti. Yapılan anlaşmaya göre, ödenen promosyonların memur maaş zammına göre artış göstereceğini duyurdu.

Maaş Promosyonlarına İlişkin İddialarla İlgili Açıklama:

FETÖ ile aynı dili kullanan ve uzun zamandır teşkilatımıza yönelik dezenformasyon faaliyeti yürüten bazı sosyal medya hesapları tarafından gündeme getirilmeye çalışılan teşkilat mensuplarımızın maaş promosyonlarına ilişkin asılsız iddialarla ilgili açıklama yapılması gereği duyulmuştur. 

Personelimizin, 2022-2027 dönemini kapsayan 5 yıllık maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmış, promosyon ödemeleri 104 TL'den 300 TL'ye çıkarak yüzde 188 artış sağlanmıştır.

Promosyon ihalesine, ilgili teknik şartnamenin "bankanın her il merkezinde asgari bir şubesi bulunacaktır" şartını sağlayan 3'ü kamu, biri özel olmak üzere toplam 4 banka davet edilmiş; Ziraat Bankası katılım sağlamamış, Halkbank teşekkür mektubu göndermiş, İş Bankası 129 TL teklif sunmuş, Vakıfbank ise 225 TL’lik teklifini daha sonra 300 TL’ye çıkararak en yüksek teklifi vermiştir.

Tüm taraflar ve yetkililerin bulunduğu komisyonca, Vakıfbank’ın 300 TL’lik teklifi, en iyi teklif olarak değerlendirilmiş ve protokolün imzalanmasına müteakip personele ödenmeye başlamıştır.

Promosyon ödemelerinin, enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her 6 ayda bir yapılacak memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmiştir. Bu kapsamda Ocak 2023 tarihinde ilk zamlı ödeme gerçekleştirilecek ve aylık 300 TL'lik ödeme memur maaş zammı oranında artacaktır.

Promosyon ödemelerinin tamamı personele dağıtılmakta olup taşıt vb. alımı gibi farklı bir alanda kullanımı asla söz konusu değildir.

Maaş protokolü, il emniyet müdürlükleri mevcut protokollerinin süresi bittikçe dahil olabilecek şekilde düzenlenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
Hakan 1 ay önce
Ne gözünüz doymazmış be arkadaş zaten en yüksek maaşı alan siz yol bedava daha ne istiyorsunuz hayatınız beleş
Hakanzkn 1 ay önce
At hırsızı seni
Seni bulacam olum 1 ay önce
Seni bulacam olum
kuzey 1 ay önce
nankörlük etme. inşAllah ekmeğin kesilir. sen yemeyeceksin, polis yiyecek
Alp 1 ay önce
Hakan ne saçmalıyon sen kardeş cahil birisin belli,en yüksek maaş derken? Ne biliyorsun da yorum yapıyorsun?diğer kurumlarda 25 bin toplu verilirken 300 bin kişilik teşkilat neden bu parayı alsın onu eleştiriyor sonuçta senin maaşını kullankyor o banka kat be kat fazlasını çıkartıyor,ayrıyeten ankara il emniyet mensupları 300 tl de promosyon almamaktadır 131 lira küsür almaktadır
18
açık