Polislere 3600 ek gösterge talebi

Maç olur, polis çalışır; asayiş bozulur, polis çalışır; miting olur, polis çalışır; sokağa çıkma yasağı olur yine polis çalışır. Gece gündüz çalış, çalış; nereye kadar? Mesai mefhumu olmadan çalışan polisler fazla mesai alamaz, izni hak edemez, hak ettiği 3600 ek gösterge de verilmez.

EMNİYET 08.07.2021, 12:27 Editör
Polislere 3600 ek gösterge talebi

Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya'nın polislerin özlük haklarına ilişkin Meclis konuşması şöyle

BAYRAM YILMAZKAYA (Gaziantep) – Her koşulda ve her zorlukta görevlerini yerine getirmeye çalışan polis arkadaşlar kötü çalışma koşulları, uzun mesai saatleri yüzünden mesleki deformasyonla karşı karşıya. Maç olur, polis çalışır; asayiş bozulur, polis çalışır; miting olur, polis çalışır; sokağa çıkma yasağı olur yine polis çalışır. Gece gündüz çalış, çalış; nereye kadar?

Mesai mefhumu olmadan çalışan polisler fazla mesai alamaz, izni hak edemez, hak ettiği 3600 ek gösterge de verilmez. Polislerin sorunu saymakla bitmiyor. En basitinden terör tazminatlarında bile adaletsizlik var. Özellikle Antep’te terör tazminatı çok düşük. Gaziantep’te 285 TL alan bir polis, çevre illerde 1.000 TL’nin üzerinde almaktadır.

Görevden göreve koşan polislerin psikolojileri bozuldu. Yıllık on beş gün izni bile zor kullanıyorlar. Sadece son bir ayda 20 polisin intihar ettiği ifade edilmekte. Polis arkadaşların intiharları kamuoyundan gizlenmekte. İktidara buradan sesleniyorum: Yeter artık, polis arkadaşların feryadını duyun!

Kamubiz.com ÖZEL/ANKARA
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
hakan 1 yıl önce
polis maaşı gayet iyi 3600 verilmemeli
KAAN 1 yıl önce
HAKLISIN MİLLETVEKİLLERİDE SENİNLE AYNI ZİHNİYETTE SENDE İŞŞALLAH ONLAR GİBİ ÇALIŞMA ŞARTLARIYLA ÇALIŞIRSIN.SELAMLAR SAYGILAR
YHS 1 yıl önce
BİZLERDE , 2005 YILINDA YHS PERSONELİNE VERMİŞ OLDUKLARI SÖZLERİN TELAFİSİNİ BEKLİYORUZ . Tüm YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H. KADROSU VERİLMESNİ BEKLİYORUZ .
YHS Lİ 1 yıl önce
sayın yetkililer sayın chp lideri kılıçdaroğlu 3600 için 4 sınıf memur diyor sizin hükümetten ne farkınız var memurları sınıflandırıyorsunuz hala polisler öğretmen imam sağlıkçı memurlar bunlardan ibaret değil yhs liler ne olacak çokkkkkkk beklersiniz oy
17
açık