AK Parti'de Erdoğan'dan sonra en güçlü isim kim anketi!

Cumhurbaşkanı Erdoğandan sonra AK partinin başına kim geçecek? Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Erkan Kandemir, Efkan Ala, Süleyman Soylu'dan hangisi en güçlü?

GENEL 10.11.2021, 14:41 Recep AYDIN
AK Parti'de Erdoğan'dan sonra en güçlü isim kim anketi!

AK Parti içinden kulis haberini Euronews yayınlandı. AK Parti içindeki güç dengeleri ve en güçlü isimlerle ilgili AK Parti kaynaklarına dayandırılan kulis haberine göre, partide Erdoğan'dan sonra en güçlü isim Binali Yıldırım... İşte diğer isimler.

AK Parti ile ilgili dikkat çeken kulis haberi Euronews'ten geldi. AK Parti kaynaklarıyla yapılan görüşmelerin ardından hazırlandığı belirtilen kulis haberine göre, parti içinde birbirinden farklı güç dengeleri var.

Binali Yıldırım: AK Parti kaynaklarına göre parti içindeki en güçlü çizginin temsilcisi Binali Yıldırım. Yıldırım'a parti içinde Erdoğan'ın zor zamanlarında veya sonrasında AK Parti'yi toparlayacak 'abi' olarak bakıldığı dillendiriliyor.

Numan Kurtulmuş: AK Parti kaynaklarına göre, parti içindeki ikinci büyük güç dengesini Numan Kurtulmuş-Abdülhamit Gül çizgisi oluşturuyor. Ve bu iki ismin bir anlamda Milli Görüş çizgisini temsil ettiği konuşuluyor.

Erkan Kandemir: Aynı kaynaklara göre AK Parti içinde son dönemde dikkati çeken ve parti içindeki üçüncü güç dengesi haline gelen isim Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir. Genç yaşına rağmen partinin en önemli koltuklarından birinde oturan Kandemir'in etkili olmasının nedenlerinden biri olarak partinin bütün teşkilatlarından sorumlu olması gösteriliyor.

Efkan Ala: Parti içinde bu üç güç dengesinin dışında yer alan ama son dönemde etkinliği artan bir diğer isim de eski İçişleri Bakanı Efkan Ala. Partinin Dış İlişkiler Başkanı olan Ala, çözüm süreci döneminde çok ön planda olmuş ancak 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında geri planda kalmıştı. AK Parti'nin son kongresinde yeniden görev alan Ala'nın yeni bir çözüm sürecinin başlaması durumunda daha da kilit bir hale geleceği konuşuluyor.

Süleyman Soylu: Öte yandan kaynaklara göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kamu yönetimi bürokrasisinde güçlü olmasına rağmen parti içindeki dengelerde bir aktör haline gelemiyor.
Euronews

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
Cengiz karaca 4 hafta önce
Emekliye ek zam yoksa oy yok
2014GECESİ TBMM CIKAN YASAYI KENDİ EŞLERİNE VEREN 4 hafta önce
#BU GİDİSLE
ACİK SOYLİM ASKERİ UCRETİ
#4300
YAPARSA 14MİLYON SECMEN ES COLUK COCUKLA 19 MİLYON
#3600
10 MİLYON SECMEN
KAMUDA VEKİL İMAM VEKİL MUEZZİNLERİ #81 İL #900 İLCE #1200 KOY KASABLARDA TESKİLAT GBİ İMAMLAR GOREVE ALİNİRSA MADUR EDİLMİSLERDİ 2013TEMMUZDA BUNA FAHRİ GOREV YAPAN 100 BİN MADUR AİLE ES COLUK COCUKLARİYLA 300 BİN MADURU KADROYA ALİRSA BENCE AKP MHP BU SECİMİ YİNE ALİR SOYLİM
BU İKTIDARIN TUTUNACAGI BU 4 KONU ONLARIN
HAYAT SİGORTASI
BİRDE MİLLETIN ÇİFTÇİNİN BANKA FAİZLERİNİ SİLMELİ ÇOK BATAN İFLAS ESNAF DURUMU #10 MilyONU BULUR
KYK BORCLARİNİ TBMM ODERSE #5 MİLYONNOY DEMEK 500BİN SOZLESMLİYE KADRO
Cengiz karaca 4 hafta önce
Dolar uçtu uçtu
16
açık