Karar gazetesinde TOGG fiyatı için tahmini açıklama

Karar Gazetesi’nde yer alan haberde, TOGG’un fiyatına ilişkin dikkat çeken rakamlar dile getirildi. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş daha önce yaptığı bir açıklamasında TOGG’un fiyatına ilişkin “Fiyatta C-SUV’larla rekabet edebilecek bir otomobil olacak” sözlerinin hatırlatıldığı haberde, bugün satılsa TOGG'un 1.5 milyon TL olacağı öne sürüldü.

GENEL 08.08.2022, 16:24 Editör
Karar gazetesinde TOGG fiyatı için tahmini açıklama

Habere göre bugün bakıldığında bile ortalama bir C-SUV otomobilin fiyatı 1 milyonun çok üstünde. Aracın rekabet edeceği modellere kıyaslama yapılırsa, hemen hemen aynı menzillere ve batarya kapasitesine sahip Türkiye’de resmi olarak satılan yüzde 100 elektrikli araçların fiyatları bugün 1,6 milyon liradan başlıyor. Biraz daha çıta yükseldiğinde de 2,5 milyonun üzerine çıkmak zor değil.

TOGG’un SUV modelinin büyük bir vergi teşvikiyle gelmesi durumunda bile etiketin 1 milyon lira olması zor değil. Fakat hiçbir teşvik gelmemesi durumunda 1,5 milyon lira seviyeleri de güçlü tahminler arasında. Kurdaki artış devam ettiği sürece fiyatlarında artması kaçınılmaz olacak. Bugün en ucuz otomobiller için bile hemen hemen 500 bin liraları konuşuyorsak, 2023’ün ilk çeyreğinde TOGG’un teşviksiz fiyatının 2 milyon lira olması zor değil.
milligazete

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Brokrasiye TOG YPİLİYO 2 ay önce
AKP MHP Lİ TOZ BEYAZCİ OLİGARTLARİ BU ARABAYİ ALİR VALİ KYMAKAM MUFTULER BLDYE BSKNLRİ BU ARACLARA BİNEBİLİR
20
parçalı az bulutlu