AK Parti'den sağlıkçılara 3600 ek gösterge müjdesi!

Sağlıkçılarla ilgili yasal düzenlemeyi MYK Üyesi duyurdu! Sağlıkçılara yönelik hazırlanan yasal düzenlemeler önümüzdeki günlerde TBMM'de ele alınacak.

GÜNDEM 05.05.2022, 17:54 05.05.2022, 21:28
AK Parti'den sağlıkçılara 3600 ek gösterge müjdesi!

Sağlık çalışanlarıyla ilgili yasal düzenlemelerde sona gelindi.

Konuya ilişkin ilk açıklama AK Parti Grup Başkanvekili MYK Üyesi ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş'tan geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Mustafa Elitaş, düzenlemeleri Mayıs ayı içerisinde TBMM gündemine getireceklerini duyurdu.

Düzenlemelerin ayrıntılarına da yer veren Elitaş, paylaşımında, "Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlayacağız. Bu kapsamda; Öncelikle tabip ve tabip dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınması sağlanarak görev aylıkları tek bir bordro ile ödenecektir. Bu uygulama üniversite hastaneleri için de hayata geçirilecektir. Döner sermayeden ödeme yapılmayan hastane kalmayacak şekilde Sağlık Bakanlığı döner sermaye dağıtım sistemi daha etkin hale getirilecektir" ifadelerine yer verdi.

Elitaş paylaşımında ayrıca, "Yapılacak düzenleme sonrası tabiplerimizin bordroya tabi maaşları dikkate alınarak emekli olduktan sonraki maaş kayıpları telafi edilecek şekilde emekli aylıklarında iyileştirme yapılacaktır. Burada vurgulamak isterim ki başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık bilimi lisansiyerleri de 3600 ek gösterge kapsamı içine alınacaktır" dedi.

https://twitter.com/mustafaelitas/status/1522210424665477120

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
YHS 5 ay önce
YHS Lİ EK GÖSTE NEDİR BİLMEZ KALDIKİ 3600 PUANI BİLSİN YHS LİLERİN DİĞER KURUMLARDA OLDUĞU GİBİ GİH SINIFINA GEÇİRİLMESİ EĞİTİMLERİNE GÖRE ÇOK MU ZOR
lise mezunu engelli sağlık çalışanı istanbu 5 ay önce
Engelli yardımcı hizmetlilere yokya neyleyim 3600 müjdesini
17
açık