Cumhurbaşkanlığı 39 Sayılı Kararname Çıkardı (Resmi Gazetede)

39 sayılı “Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” bugün (19 Haziran 2019) yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı 39 Sayılı Kararname Çıkardı (Resmi Gazetede)

3 ve 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde değişiklik yapan 39 sayılı Kararnamede yer alan düzenlemelere göre;

Türkiye Bilimler Akademisi ile ilgili değişiklik yapıldı 

*Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının, teşkilat ve görevlerine ilişkin bazı değişiklikler yapıldı.

*Merkezin kısa adı, Türkiye Ulusal Ajansı oldu.

*Merkezde avukat vekalet ücretlerinin 659 sayılı KHK kapsamında ödenmesi sağlandı.

*Merkezde sadece, 375 sayılı KHK’nın ek 26 ncı maddesine göre istihdam edilen personel 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi hükümlerine tabi olmayacak.

Mesleki Yeterlilik Kurumu ile ilgili değişiklik yapıldı 

*Merkezde, belli bir uzmanlık gerektiren nitelikteki iş ve hizmetler 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 31 inci maddesine göre bir takvim yılı içerisinde bir kişi için 60 günü geçmemek üzere  istisna sözleşmesi çerçevesinde gördürülebilecek.

Orman Genel Müdürlüğü ile ilgili değişiklik yapıldı 

*Genel Müdürlük, orman gençlik ve spor kulüplerine yardım da sağlayabilecek.

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu ile ilgili değişiklik yapıldı 

*TRT'nin, başka kurumlara nakledilmek üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen personelinin atamaları, mevcut unvanları esas alınarak yapılacak.

Türkiye Bilimler Akademisi ile ilgili değişiklik yapıldı 

*Akademinin organları, görevleri ve gelirleri ile ilgili değişiklikler yapıldı.

*Akademi Başkan ve Konsey üyelerine ödenen huzur hakkına ilişkin gösterge 3000’den 9000 e yükseltildi.

*Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı unvanı, Cumhurbaşkanı Kararı ile atama yapılan unvanlar arasına alındı ve görev süresi 3 yıl olarak belirlendi. 

39 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin tam metni için tıklayınız

memurunyeri

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MİLLET ADINA BİR TANE MADDE VARSA YAZIKLAR OLSUN 2 yıl önce

ARKDAŞLAR BU NASIL BİR İŞ YA BUNLAR HÜKÜMET DEGİL BAŞKANLIĞI GEÇİN BUNLAR SANKİ MAFYA DARBE HERŞEYİ ELE GEÇİRMİŞ ÜLKEDE ARTIK KİMSENİN İTİRAZ HAKKI KALMAMIŞ ÜLKE DIŞ GÜÇLER TRAFINDAN ELE GEÇERİLMİŞ GİBİ YAZIKLAR OLSUN BU MİLLETE YA BU MİLLET BİTİRİLMİŞ SİNDİRİLMİŞ ÜLKEDE GENÇ YOKMUŞ GBİ İNSAN VATANDAŞ YOKMUŞ GBİ A.. BİLE HİÇ UMRUNDA DEGİL OH BUNLARA OY VEREN ALLAHA YEMİN OLDUN ANAM VABAM OLSA RED EDİYORUM ETTİĞİM GİBİ KARDEŞLİKTEN MEN EDİYORUM

Avatar
81İLLERDE KULLANIP SOKAĞA ATTIĞINIZ 10BİNLER İMAM 2 yıl önce

EY YETKİLİLER BU KİŞİLER TC 4/1 YANDA4BN GÖREVLİ6 gün önce
2018 yılında 4/Cli geçici personelin 4/Bli sözleşmeli statüye, taşeron çalışanlarının KHK SINDA 4C KALMIYACAK DİYE KOSKOCA CUMHUR BAŞKANIMIZ. ANAYASA SÖZÜ VERDİ 2013 GECESİ VEKİL İMAMLAR İÇİN KANUN TEKLİFİ YASALAŞTI FAKAT VEKİL İMAMI KADROSUNU İPTAL EDİP SADECE VEKİL BAYAN KURAN KURSU ADI KONDU HALBUKİ KURAN KURSU VEKİL SİTATÜSÜ YOKTU ÇALİŞAN ADI BİLE YOKTU

Avatar
VEKİL İMAM VEKİL MÜEZZİNLER HARAM OLSUN HAKKIMZ 2 yıl önce

2013TE ELİMİZDEN ALINIP SON DK KADROMUZ HİÇ OLMAYAN VEKİL KURAN KURSU OLARAK DEGİŞTİRİLDİ4 hafta önce
BU KİŞİLER DİYANETTE Kİ ADI RESMİYETİ SADECE VEKİL İMAM VEKİL MÜEZZİN OLDUĞU HALDE VEKİL İMAMLAR MÜEZZİNLER ŞPTAL EDİLİP DİYANETTE ÇALIŞMAYAN VEKİL KURAN KURSU. KADROSU YERİNE VEKİL GÖREVLİ ATAMASI YOKKEN GÖREVLİSİ YOKKEN HANGİPARALEL EL BU KİŞİLERE KADROMUZ HAKSIZ SUÇ ANAYASAYA AYKIRI BU KAZANILMIŞ HAKKIMIZI YŞYENLRR İÇİN NEDEN SORU ÖNERGESİ VERMEDİNİZ O KİŞİLER .ANDAŞIYDI HİÇ ÇALIŞMADAN OKİŞİLER KADRO ALIRKEN 8 10 YIL KAZANMIŞ GÖREV YAPILMIŞ GÖREV BİTTİGİNDE HER YIL YENİDEN KPSS VE DİYANET SINAV BELGESİ VE MÜLAKAT GİRMİŞ HER GÖREV BİTTİGİBDE İŞSZ EVSİZ ÖARESİZ KOYULMUŞTUR ORTADA BIRAKILMIŞTIR YAZIKLAR OLSUN

Avatar
3 ÇOCUĞUM EŞİM AİLEMİ KAYBETTİM HAKKIMIZ HARAM OLS 2 yıl önce

Her MAKAMIN BİR SONU VAR MAZLUM BEDDUASI ADRES SOR6 gün önce
SAYIN VEKİLİM 2013TE ELİMİZDEN ALINIP SON DK KADROMUZ HİÇ OLMAYAN VEKİL KURAN KURSU OLARAK DEGİŞTİRİLDİ3 hafta önce BU KİŞİLER DİYANETTE Kİ ADI RESMİYETİ SADECE VEKİL İMAM VEKİL MÜEZZİN OLDUĞU HALDE VEKİL İMAMLAR MÜEZZİNLER ŞPTAL EDİLİP DİYANETTE ÇALIŞMAYAN VEKİL KURAN KURSU. KADROSU YERİNE VEKİL GÖREVLİ ATAMASI YOKKEN GÖREVLİSİ YOKKEN HANGİPARALEL EL BU KİŞİLERE KADROMUZ HAKSIZ SUÇ ANAYASAYA AYKIRI BU KAZANILMIŞ HAKKIMIZI YŞYENLRR İÇİN NEDEN SORU ÖNERGESİ VERMEDİNİZ O KİŞİLER

Avatar
M senih bicer 2 yıl önce

Typ kadrosu istemiyoruz hep işsiz kaliyoruz 05456..