İzmir iş dünyası EGİAD toplantısında buluştu

GÜNDEM 21.12.2021, 12:06 21.12.2021, 14:25
İzmir iş dünyası EGİAD toplantısında buluştu

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Danışma Kurulu, İzmir iş dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı zoom üzerinden bir toplantı düzenledi. İZMİR (İGFA)-  EGİAD Danışma Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer’in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, derneğin komisyon çalışmaları, stratejik çalışma alanları, gerçekleşen ve planlanan faaliyetleri de aktarıldı.

EGİAD Yönetim Kurulu ile Kemal Çolakoğlu, Uğur Yüce, Uğur Barkan, Önder Türkkanı, Şükrü Ünlütürk, Jak Eskinazi, Oğuz Özkardeş, Emre Kızılgüneşler, Prof. Dr. Mustafa Tanyeri, Prof. Dr. Cemali Dinçer, Prof. Dr. Murat Aşkar, Prof. Dr. Fatih Dalkılıç, Aydın Buğra İlter, Mustafa Aslan, Ayhan Özel, Neşe Gök gibi üst düzey iş dünyası temsilcileri ve akademisyenlerin katılım gösterdiği etkinlik, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yelkenbiçer’in açılış konuşmaları ile başladı.

Türkiye açısından ekonomik krizin derinleştiğini belirten EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yelkenbiçer, "Küresel anlamda da Covid salgını gerilemiş değil; yeni varyantlar ile büyük bir tehdit unsuru olarak, adeta Demokles’in kılıcı gibi üzerimizde sallanıyor. Kendi özelimize dönersek, EGİAD 16.Dönem hedefimiz, derneğimizi bu zor dönemden güçlenerek çıkartmak, ama bununla da yetinmeyip, “Ege GENÇ İş İnsanları” ismine yakışır şekilde öncü, yenilikçi, cesur hatta cüretkâr adımlar atarak hem yeni konu başlıkları hem de yeni iş yapış biçimleriyle rekabet gücümüzü arttırmaktır" dedi. 

BEYİN GÖÇÜ ARTTI 

Özellikle genç beyin göçünün çok arttığına dikkat çeken Yelkenbiçer, “Gençlerinin ümidinin azaldığı noktada, aramızda olanlar ve yeni katılanlar için nefes alabilecekleri, yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri, birbirlerinden öğrenebilecekleri bir alan olmaya, genç iş insanları temsilcileri olarak olumlu kalmaya, yapıcı olmaya, karamsarlığa yer bırakmamaya devam ediyoruz” dedi.

EGİAD olarak bu dönemki stratejik çalışma alanlarını Sürdürülebilirlik, Girişimcilik, Dijitalleşme, EGİAD Global, Geleceğin İş Dünyası ve Sanayileşme olarak belirlediklerini aktaran Yelkenbiçer, gerçekleşen faaliyetleri de rakamsal olarak şu şekilde özetledi: “ 13 uluslararası faaliyet, 7 sürdürülebilirlik, 5 EGİAD gelecek toplantısı, 7 seminer ve söyleşi, 20 iş geliştirme faaliyeti ve işbirliği, 29 melek yatırımcı ve girişimci buluşması, 19 melek yatırımı, 3 binin üzerinde girişimci değerlendirmesi, 3 milyon dolar yatırm ve 9 melek yatırım faaliyeti etkinliği ile totalde 90 faaliyet gerçekleştirilmiştir. Tüm etkinliklerimiz basında 2 bin 456 haber ile yer buldu” dedi.

Yorumlar (0)
-2
hafif kar duşu