Türkiye Belediyeler Birliği Diyanet'le iş birliği yapacak

GÜNDEM 11.04.2022, 18:36 12.04.2022, 07:53
Türkiye Belediyeler Birliği Diyanet'le iş birliği yapacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında iş birliği protokolünü imzaladı.ANKARA (İGFA) - Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Diyanet İşleri Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatları ile gönüllü belediyeler arasında yürütülecek ortak çalışmalar için düzenlenen iş birliği protokolünü, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin imzaladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda düzenlenen imza töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyanet işleri Başkanlığının yapmış olduğu hizmetlerle hayatın her aşamasında vatandaşların yanında olduğunu ifade ederek, yürüttüğü çalışmalara en yakın kurumlardan birisinin belediyeler olduğunu söyledi.

Türkiye Belediyeler Birliği ile yapılacak iş birliği protokolünün hem belediyeler açısından, hem Diyanet hizmetleri, din hizmetleri, manevi rehberlik açısından çok daha gelişeceğini, çok daha katlanacağını ifade eden Erbaş, protokolün hayırlı olmasını diledi.

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin ise, belediyelerin doğumdan ölüme, ilk nefesten son nefese insanların ulaşabildiği en yakın kurumlar arasında olduğunu ifade ederek, “Biz özellikle insanımızın mutluluğunu, huzurunu, sağlığını barışını istiyorsak bu tek başına fiziki ihtiyaçları giderme ile olmuyor. Dünyadaki yaşanan sorunlarda da maneviyatın insanımızın çok önemli ihtiyacı olduğunu artık biliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımızla, müftülerimizle yapacağımız çalışmalar bireyin huzuru, toplumun sağlığı, dünyanın geleceği için çok önemli. Tam da bunun için bu imzayı atıyoruz.” diye konuştu.

https://youtu.be/24RmKv323ls

Yorumlar (0)
11
açık