Mardin'in Nusaybin ilçesinde Milli Eğitim Müdürü olan Ümit Çetin, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan mutabakat sonrası sosyal medya hesabı üzerinden "Adaşımla Nikahınız hayırlı olsun Hevaller… Aile içi şiddete maruz kalmayasınız… Koca sinirliyken hanıma sessizlik düşer… HIŞŞŞŞŞ" paylaşımı yaptı. Sosyal medya kullanıcılarının tepki göstermesi üzerine Çetin, paylaşımını sildi. 

Akademisyen maaşlarına iyileştirilme yapılmalı Akademisyen maaşlarına iyileştirilme yapılmalı

Mardin Barosu da konuya dair açıklama yaptı. Mardin Barosu, Çetin'in paylaşımının "nefret ve ayrımcılık içeren cinsiyetçi" ifadelerden oluştuğunu belirterek, şunları kaydetti: 

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

"Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü olduğu söylenen Ü.Ç. isimli şahıs herkese açık olan kişisel sosyal medya hesabı üzerinden;

"Adaşımla Nikahınız hayırlı olsun Hevaller… Aile içi şiddete maruz kalmayasınız… Koca sinirliyken hanıma sessizlik düşer… HIŞŞŞŞŞ” şeklindeki ifadeleri ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiş, halkın bir kesimini aşağılamış, bu paylaşımla, uzun süredir kadınların emeğiyle örülen özgür ve eşitlikçi kadın mücadelesini yok sayarak eril ve patriyarkal bir yerden kadın kimliğini aşağılamış hem kadınlara hem de Kürtlere yönelik saldırıda bulunmuştur. Dolayısıyla şahıs kadınlara yönelik de ayrımcılık yasağını ihlal edici bir söylemle hakarette bulunmuştur.

Şahıs hakkında hem suç duyurusunda bulunacağımızı hem de hakkında idari soruşturma başlatılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunacağımızı kamuoyuna bildiririz."

mardinhaber