İş Bankası ile 25 bin 800 lira promosyon anlaşması! İş Bankası ile 25 bin 800 lira promosyon anlaşması!

Şefler de seçim öncesi ek gösterge taleplerini siyasilere iletmek için Meclis'e geldi.

3600 ek gösterge 15 Ocak tarihinde yürürlüğe girdi. Ancak aralarında kamu şeflerinin de bulunduğu bazı meslek grupları ise bu düzenlemenin dışında kaldı. Unutulduklarını düşünen kamu şefleri ise Ankara’nın yolunu tuttular. Kamu Şefleri Platformu Başkanvekili Muzaffer Çağlar, şunları söyledi: “3600 ek gösterge başlangıçta. 4 meslek grubu için planlanmıştı. Ancak daha sonra kapsam genişletildi. Buna kamuda görev yapan bekçiler, hemşire, ebe, müezzin gibi görevlerde olanlar da 3600 kapsamına dahil edildi. Ancak bunların amiri ve yöneticisi pozisyonun da çalışan kamu şefleri bu kapsamda dışarıda bırakıldı. Dolayısıyla bir mağduriyet oluşturuldu.”

TORBA YASASINDA OLMAYI TALEP EDİYORUZ”
Kamu şefleri seslerini duyurmak için Meclis’te siyasilerle bir araya geldiler. Seçim nedeniyle Meclis tatile girmeden önce bir torba yasaya şeflerin de 3600 ek göstergeden faydalanabilmesi için ek madde konulmasını talep ettiler.  Kamu Şefleri Platformu Üyesi Ahmet Çeken şu açıklamalarda bulundu: “Kamu şeflerinin yaşadığı mağduriyetin giderilmesi yönünde TBMM nezdinde grup başkan vekilleri düzeyinde görüşmelerimizi yaptık. Destek talebinde bulunduk. Yakında Meclise sunulacak olan torba yasada yer almasını talep ediyoruz.”

“UNUTULDUK”
“Tüm yöneticilere verilen hatta şeflerin astı pozisyonunda çalışan görevlilere dahi verilen 3600 ek gösterge şeflere verilmemiştir” diyen Çağlar, şunları söyledi: “Şefler unutulmuştur. Bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz.”
tgrthaber