2021 yılı Şef maaşı ne kadar oldu? İşte zamlı 2021 şef maaşları

Kamuda görevli şefler ne iş yapar maaşları ne kadar? İşte devlette şef kadrosunda olan her derecede memurların zamlı güncel 2021 yılı ocak-temmuz dönemi alacakları maaş miktarı

2021 yılı Şef maaşı ne kadar oldu? İşte zamlı 2021 şef maaşları

2021 Ocak ayından itibaren kamu şefleri ne kadar maaş alacak? 2020 yıl sonu enflasyon farkının açıklanması ile beraber Şef maaşlarına da zam geldi. İşte Bakanlıklarda veya taşra teşkilatında görevli her derecede zamlı 2021 Şef maaşları..

ŞEF KADROSUNDA GÖREV YAPANLARIN NET MAAŞI NE KADAR OLDU?

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait Şef unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının maaşları, 1 Ocak 2021 tarihinden geçerli olarak arttı.

Şef kadrosunda görev yapanlar arasında, görev yatıkları kurumdan kaynaklı zam ve tazminat ödemeleri nedeniyle aylık maaş miktarı farklılığı olabilirken, daha önce Bilgisayar İşletmeni veya VHKİ kadrosunda görev yapmış olup olmamalarına göre de aylık maaş miktarları farklılık gösterebilmektedir.

Şef kadrosunda olanların yan ödemesi ve tazminatı

Şef kadrosunda olanlar hakkında geçerli olan yan ödeme puanları, bulundukları kurumların yanı sıra daha önce Bilgisayar İşletmeni veya VHKİ kadrosunda görev yapmış olup olmamalarına göre de değişebilmektedir. Mevcut belirlemelere göre, Şef kadrosunda görev yapanlar hakkında;

-(kurumlara göre değişebilen yan ödemeler hariç) 500 puan İş Güçlüğü Zammı ve 200 puan Temininde Güçlük Zammı olmak üzere toplam 700 puan yan ödeme uygulanmaktadır.

-Daha önce “Bilgisayar İşletmeni” veya “Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni” olarak görev yapmış olmaları halinde; 1250 puan İş Güçlüğü Zammı ve 1000 puan Temininde Güçlük Zammı olmak üzere toplam 2250 puan yan ödeme uygulanmaktadır.

Öte yandan, Şef kadrosunda olanların aylık maaş unsurları arasında özel hizmet tazminatı da yer alırken, bazı kurumlarda görev yapanlar hakkında “özel hizmet tazminatı” yerine daha yüksek oranda “adalet hizmetleri tazminatı” uygulanmaktadır. (Yüksek Mahkemeler, Yüksek Seçim Kurulu, Sayıştay, il ve ilçe seçim kurulları, adli ve idari yargı kuruluşları, ceza infaz kurumları ile icra müdürlükleri)

Bu yazımızda, özel hizmet tazminatından yararlanan Şef kadro unvanlı personelden, bilgisayar kullanma ve kullanmama durumlarına göre, aylık maaşı en düşük olanların aldığı maaş miktarından söz edilecektir.

Şef kadrosunda görev yapanların güncel net maaşı

Yükseköğrenim mezunu olarak “Şef” unvanlı kadrolarda görev yapanlardan, aylı/kadro bakımından 1 - 7 derecelerde olanların, 2021 yılının ilk yarısındaki aylarda alacakları aylık net maaş miktarının (%15 gelir vergisi diliminde) ne kadar olduğu, hazırladığımız aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.


NOT:

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışmadığı) ve çocuk yardımından yararlanmayan personele göde değerlendirme yapılmıştır.

-Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

-Çalışılan kurumlardan kaynaklı ödeme farklılıkları (sosyal denge tazminatı ve ikramiye ödemesi ile yan ödeme farklılığından kaynaklı ödemeler ve özel hizmet tazminatı yerine yapılan adalet hizmetleri tazminatı ödemesi) dikkate alınmamıştır.

-Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi dikkate alınmamıştır.

-Tabloda hizmet süresi 12 yıl ve daha az gösterilenlerin 14 Ekim 2008 tarihinden sonra memuriyete girdiği varsayılmıştır.

-Tabloda, hizmet süreleri itibariyle ulaşılabilecek derece/kademeler tahmini olarak kullanılmıştır.

-Yabancı dil tazminatı ile bireysel emeklilik sigortası primi dikkate alınmamıştır.
memurunyeri.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.