3600 ek gösterge de eşitlik değil adalet gözetilmeli!

3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalar devam ederken memurların yanı sıra emeklilerimizinde durumları göz ardı edilmemelidir.

KAMU 25.01.2022, 19:46 Editör
3600 ek gösterge de eşitlik değil adalet gözetilmeli!

Kademeli olarak tüm personeller yapılacak düzenlemeden faydalandırılmalı ve yasa değişikliği öncesi ek göstergesi 3600 olan personellerin  mağdur edilmemesinin üzerinde hassasiyetle durulmalıdır.

3600 ek gösterge çalışmalarının sonucundaki mali artışlar doğal olarak sgk pirimlerini de etkileyeceğinden, bu gider kaleminin memurlar aleyhine olmaması için 3600 ek gösterge düzenlemesi yapılırken memurların bir cebinden alıp diğer cebine aktarılmanın önüne geçilmelidir.

3600 ek gösterge düzenlenmesi yapılırken katkı sağlayabilecek tüm kamu sendikalarından temsilcilerin davet edilerek konunun taraflarıyla uzlaşı içerisinde çözüme kavuşması en doğru yöntem olacaktır.

Manevi İlkeli ve Liyakatli Enerji Sanayi ve Madencilik Hizmetleri Çalışanları Sendikası (MİL-ENERJİ SEN) olarak en kısa sürede bu konunun memurların gündeminden düşmesi için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Yavuz KOYUNCU 
Genel Başkan Yardımcısı

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
Yhs 4 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem üç beş maaş alan versin
y.hizmetli 4 ay önce
NERDE YAŞIYORSUNUZ ACABA YHS DE EŞİTLİK BÖYLE BİR KADRO KALMADI MÜBAŞİRLERDE OLDUĞU GİBİ BİZDE GİH KADROSU ALMALIYIZ DİYE BİRYERLERİMİZİ YIRTIYORUZ 2005 DEN BERİ KİMSE DUYMUYOR HANGİ EŞİTLİKTEN BAHSEDİYORSUNUZ.
VEKİL İMAMLARDA 657 TABİ İŞİ BİTİNCE SOKAGA ATILIYOR SİZ BUNLARI UNUTTNZ BŞKNIM 4 ay önce
PEKİ İŞÇİ DEGİLSEK 657 TABİ GEÇİÇİ ÇALIŞTIRILIYORSAK VEKİL OLARAK VE KADROLU GELDİ DŞYE İŞİMİZE SON VERİLİYORSA NE TAZMİNAT BE KIDEM NE İŞSZLİK MAAŞI VERİLMİYOR BUNU DA DİYANET YAPIYOR DİNDEN HAKTAN HUKUKTAN BAHSEDEN VE BU KİŞİLERE HAFTADA BŞRGUN İZİN KULLNDURMIYIR YILLIK İZİN HAKKI YOK HAFTALIK İZİN HAKKI BİLE YOK YAZIKLAR OLSUN
24
açık